Bezglutenowa mama
Publiczne czytanie "Łyska z pokładu Idy". Tak związek walczy o emerytury stażowe

Publiczne czytanie "Łyska z pokładu Idy". Tak związek walczy o emerytury stażowe

Publiczne czytanie "Łyska z pokładu Idy". Tak związek walczy o emerytury stażowe

Udostępnij

We wtorek, 29 września, między godziną 14 a 16 przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się publiczne czytanie "Łyska z pokładu Idy". W ten sposób Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych chce przypomnieć prezydentowi Andrzejowi Dudzie o jego przedwyborczej obietnicy - emeryturach stażowych.

W tym roku OPZZ po raz kolejny rozpoczęło próbę wprowadzenia emerytury stażowej, która zakładałaby przejście na emeryturę kobiet po 35 latach pracy, a mężczyzn po 40 latach.
W tej sprawie zwrócili się z petycją m.in. do resortu pracy. Choć odpowiedź im udzielona nie pozostawiała większych złudzeń, że szans na to nie ma, przed wyborami prezydenckimi pojawiło się światełko w tunelu. Starający się o reelekcję Andrzej Duda ogłosił, że jest zwolennikiem emerytur stażowych. Taki zapis znalazł się nawet w nowej umowie programowej między Solidarnością a prezydentem Andrzejem Dudą. I co? Na razie nic.

Weź udział we współorganizowanym przez OPZZ wydarzeniu w dniu 29 września 2020 r. pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie o godz. 14.00 na rzecz przypomnienia Prezydentowi RP, o wciąż niezrealizowanej obietnicy ustanowienia emerytur stażowych, a polegającej na wspólnym czytaniu noweli ,,Łysek z pokładu Idy”, wskazując na bardzo wymowny fakt, że nawet koń doczekał się emerytury, a ubezpieczonych w Polsce o długoletnim stażu pracy nadal zmusza się do pracy, często aż do śmierci.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się