Ranking Bibliotek po raz jedenasty. Do 8 listopada czekamy na ankiety

Ranking Bibliotek po raz jedenasty. Do 8 listopada czekamy na ankiety

Ranking Bibliotek po raz jedenasty. Do 8 listopada czekamy na ankiety

Udostępnij

W 2011 roku po raz pierwszy Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodziły samorządy, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i całkowicie bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

Przed nami jedenasta już edycja rankingu najlepiej prowadzonych bibliotek. Chcemy wskazać i opisać gminy, które przywiązują szczególną wagę do rozwijania czytelnictwa, aktywności społecznych i przekształcają biblioteki w ośrodki służące tym celom.

Prosimy o odpowiedź na ankietę z pytaniami dotyczącymi działalności biblioteki gminnej. Jest ona skierowana do wszystkich gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i gmin miejskich (z wyłączeniem miast na prawach powiatu).

W tym roku metodologia Rankingu, ankieta i sposób jej opracowania uległy zmianom. Wynikają one przede wszystkim z funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19. Korekty ankiety dokonaliśmy również po konsultacjach z dyrektorami bibliotek skupionymi w grupie InicJaTyWy, utworzonej we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Liczymy, że wprowadzone modyfikacje pozwolą na pełniejszą ocenę działalności bibliotek i lokalnych samorządów.

Ankietę należy odesłać do dnia 8 listopada 2021 r. na adres: anna.ogonowska@rp.pl lub wypełnić na stronie https://forms.gle/vqzMGNUqbj8pKn9cA (jeśli link jest nieaktywny prosimy go skopiować). Ankieta nie dotyczy bibliotek znajdujących się w miastach na prawach powiatu.

W razie pytań prosimy o kontakt z Anną Ogonowską kom. 696 068 064.

Liderzy Rankingu Bibliotek zostaną zaproszeni do udziału w uroczystej gali w Warszawie, podczas której odbiorą okolicznościowe dyplomy. Tradycyjnie wyniki rankingu zostaną także opublikowane w specjalnym dodatku do dziennika „Rzeczpospolita”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się