Raport: Zaczytani zebrali 294 000 książek

Raport: Zaczytani zebrali 294 000 książek

Raport: Zaczytani zebrali 294 000 książek

Udostępnij

z radością dzielę się efektami tegorocznej Wielkiej Zbiórki Książek! Mimo epidemii udało się zmobilizować mieszkańców kraju do pomocy społecznej dla szpitali i placówek opiekuńczych.
W akcję zaangażowało się 961 punktów zbiórki książek w aż 259 miejscowościach (to rekord!), dzięki czemu uzbieraliśmy 294 000 książek dla szpitali oraz placówek opiekuńczych i pomocowych.

Szósta edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji Zaczytani.org osiągnęła rekordowy zasięg. W zbieranie książek zaangażowały się instytucje, firmy, szkoły i inne placówki z 259 miejscowości! Ogólnodostępna i wewnętrzna zbiórka książek prowadziło łącznie 961 placówek, dzięki którym zebraliśmy 294 000 książek! Dziękujemy za ogromne zaangażowanie firm, instytucji i osób prywatnych – mimo trudnego czasu nasza akcja społeczna zmobilizowała dziesiątki tysięcy mieszkańców Polski do podzielenia się swoimi książkami. Zapraszamy do zapoznania się z efektami Wielkiej Zbiórki Książek 2020.

Zespół Zaczytani.org

 

 

 

Zaczytane biblioteki

Książki przekazujemy szpitalom, domom dziecka, domom seniora, hospicjom, zakładom karnym, centrom aktywności lokalnej, ośrodkom dla osób w kryzysie bezdomności i innym placówkom pomocowym. Książka pełni w tych placówkach funkcję terapeutyczną, wspiera proces oswajania emocji i budowania relacji ze sobą lub z drugim człowiekiem. Zapraszamy do współpracy wszystkie instytucje, które chciałyby wspierać Fundację Zaczytani.org w tworzeniu Zaczytanych Bibliotek.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się