REBIS proponuje:  Daniel Goleman "Inteligencja emocjonalna w działaniu"

REBIS proponuje: Daniel Goleman "Inteligencja emocjonalna w działaniu"

DW REBIS proponuje: Justin Bariso "Inteligencja emocjonalna w działaniu"

Udostępnij

W 1995 roku Daniel Goleman, opublikował książkę, w której przedstawił światu nowe pojęcie inteligencji emocjonalnej. Koncepcja, że zdolność do zrozumienia własnych emocji i panowania nad nimi ma kolosalny wpływ na nasze życiowe sukcesy, z miejsca zyskała popularność.

Od tego dnia - minęło ponad dwadzieścia lat; w tym czasie nasz świat uległ ogromnym przeobrażeniom, w rezultacie których inteligencja emocjonalna jest nam dzisiaj potrzebna jak nigdy przedtem. Nie zapominajmy jednak, że wraz z ewolucją współczesnego świata ewoluuje nasze rozumienie inteligencji emocjonalnej. Początkowo wiele osób widziało w niej coś z gruntu pozytywnego. Dzisiaj nikt nie ma wątpliwości co do tego, że podobnie jak inteligencja w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, również inteligencja emocjonalna może być wykorzystywana zarówno w celach etycznych, jak i nieetycznych. Badacze dowiedli na przykład, że niektóre osoby odznaczające się wysoką inteligencją emocjonalną wykorzystują ją, by wpływać na innych lub manipulować nimi dla własnych korzyści.

Justin Bariso w swej książce „Inteligencja emocjonalna w działaniu” (premiera 23.03.2020)  uczy nas jak sprawić by emocje  działały na naszą korzyść, a nie przeciwko nam.

Opinie o książce:

Wciągająca lektura wykorzystująca wiedzę  na temat naszych zachowań emocjonalnych i pokazująca, jak zaprząc tę wiedzę do działania”.

Dr Hendrie Weisinger, autor Inteligencji emocjonalnej w biznesie

 
„Inteligencja emocjonalna w działaniu  bije na głowę inne poradniki – prowokuje do myślenia oraz pokazuje, jak stać się lepszym przywódcą… i lepszym człowiekiem”.

Jeff Haden, autor książki Mit motywacji

W dzisiejszych czasach  wysoki iloraz inteligencji emocjonalnej, czyli EQ, jest nam potrzebny jak nigdy wcześniej.  Dzięki tej książce nauczysz się  korzystać z inteligencji emocjonalnej w kontaktach z bliskimi, ze współpracownikami i w innych relacjach. Dowiesz się m.in., jak utarte myśli i nawyki wpływają na emocje, jak inni ludzie mogą wykorzystywać twoje uczucia, by tobą manipulować, i jak się przed tym bronić. Znajdziesz tu także zestaw praktycznych narzędzi i ćwiczeń, które pomogą ci zostawić za sobą dawne urazy i stać się w pełni sobą.

 Kilka słów o autorze:                       

Justin Bariso jest  mówcą motywacyjnym i jednym z najpopularniejszych felietonistów Inc.com, prowadzi także własną agencję consultingową współpracującą z wieloma klientami, od małych firm po gigantów z listy Fortune 500.

https://www.youtube.com/watch?v=SiiiFR3wojU

 

Justin Bariso

Inteligencja emocjonalna w działaniu

Jak korzystać z inteligencji emocjonalnej na co dzień

Przełożył Aleksander Gomola

ISBN 978-83-8062-521-1


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się