Kuru Kreatywnego Pisania -

Kuru Kreatywnego Pisania -

Reportaż pod lupą. Czwarta edycja kursu kreatywnego pisania w Krakowie

Udostępnij

Jak pisać o sprawach małych i codziennych, by cały świat czytał te historie i je podziwiał? Jak przyciągnąć czytelnika spragnionego prawdziwych historii? Na te pytania przyniesie odpowiedź czwarta edycja Kursu Kreatywnego Pisania, która potrwa od 1 września 2018 do 27 stycznia 2019 roku. Podczas najnowszej odsłony dwunastu przyszłych pisarzy zmierzy się z reportażem. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 lipca.

W tegorocznym planie zajęć znalazły się warsztaty i dyskusje z ludźmi słowa – reporterami i redaktorami, ekspertami procesu wydawniczego, psychologiem twórczości i trenerem twórczego myślenia. Wśród 12 prowadzących znaleźli się m.in. Anna Goc, Michał Olszewski, Iza Michalewicz, Magdalena Kicińska i Katarzyna Kubisiowska.

Pięć miesięcy upłynie pod znakiem zgłębiania literatury non-fiction – reportaż to specyficzny gatunek, który wymaga nie tylko umiejętności pisania, lecz także wrażliwości społecznej, zdolności komunikacyjnych oraz determinacji. Absolwenci kursu dowiedzą się, jak balansować między intensywnością tekstu a etyką pisania; jak rozmawiać z bohaterem, słuchać go i opowiadać jego historię. Tegoroczny kurs opiera się na praktyce, rzetelnej nauce warsztatu, ćwiczeniu rzemiosła oraz intensywnej pracy nad słowem.

Podsumowaniem wielomiesięcznej pracy będzie wydanie antologii tekstów uczestników, która następnie trafi do czołowych wydawców w kraju, wraz z rekomendacją organizatorów trzech najbardziej obiecujących absolwentów. Antologie poprzednich edycji Kursu można przeczytać pod adresem pisz.miastoliteratury.pl. Uczestnicy Kursu będą mieć także możliwość uczestnictwa w Festiwalu Conrada i Targach Książki oraz wysłuchania mistrzowskiego wykładu na temat pisania podczas tegorocznej edycji Festiwalu Conrada.

Kurs kreatywnego pisania: reportaż jest organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Kraków Miasto Literatury UNESCO.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się