Rezerwacja miejsc w czytelni Biblioteki Narodowej

Rezerwacja miejsc w czytelni Biblioteki Narodowej

Rezerwacja miejsc w czytelni Biblioteki Narodowej

Udostępnij

W Bibliotece Narodowej aż do odwołania obowiązuje rezerwacja miejsc w czytelni. W celu rezerwacji miejsca BN prosi o:

 1. przejście do strony rezerwacji,
 2. zalogowanie się na konto czytelnicze,
 3. wybranie miejsca i czasu,
 4. zamówienie i doprecyzowanie terminu,
 5. sprawdzenie na swoim koncie szczegółów rezerwacji.

Rezerwacji miejsca można dokonać na jeden z trzech przedziałów czasowych:

 • 8.30–13.00
 • 13.30–18.00
 • 18.30–20.30.

Na jedno konto czytelnicze można dokonać jednej rezerwacji miejsca. Dopiero po jej wykorzystaniu będzie możliwość dokonania kolejnej.

Zamówienia na zbiory prosimy składać po dokonaniu rezerwacji miejsca i najwcześniej na dwa dni przed wizytą w Bibliotece. Zbiory nieodebrane przez czytelnika w dniu złożenia zamówienia są zatrzymywane w czytelni przez dwa kolejne dni kalendarzowe. Zamówienia na książki i czasopisma z XIX-XXI w. można dokonać także po przybyciu do Biblioteki.

Wszelkie pytania związane z rezerwacją miejsc należy kierować na adres bnczyt@bn.org.pl lub pod nr tel. (22) 608 23 30, (22) 608 24 91.

W trosce o bezpieczeństwo czytelników i pracowników Biblioteki obowiązują zasady korzystania z czytelń w trakcie epidemii:

 • Czytelnicy są zobowiązani do dezynfekcji rąk po wejściu do Biblioteki Narodowej oraz do zakrywania ust i nosa.
 • Za pośrednictwem katalogu elektronicznego można zamówić 2 jednostki biblioteczne (tj. książki i czasopisma z XIX-XXI w.).
 • Następne zamówienia będzie można złożyć po odebraniu zamówionych materiałów. O potrzebie skorzystania z większej liczby woluminów prosimy poinformować dyżurnego bibliotekarza.
 • Zamówienia na zbiory niepodlegające zamówieniom elektronicznym należy kierować na adres e-mail: bnczyt@bn.org.pl.
 • Rękopisy będą udostępniane w czytelni zasobu wieczystego w godz. 8.30–17.30 po rezerwacji wizyty e-mailem:  manus@bn.org.pl.
 • Zbiory ikonograficzne, mapy, nuty i druki ulotne będą udostępniane po umówieniu wizyty z kierownictwem zakładu odpowiedzialnego za dany typ zbiorów:
 • BN zachęca do składania zamówień przede wszystkim na publikacje, których nie można znaleźć w innych bibliotekach warszawskich lub tych, które nie są dostępne w Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica i w POLONIE.
 • Zamówienia na starodruki są przekazywane do bezpłatnej digitalizacji i udostępnienia w POLONIE do tygodnia po zamówieniu. Nie przewiduje się udostępniania ich w czasie epidemii w innej formie niż poprzez POLONĘ.
 • Nadal można składać zamówienia na bezpłatne skanowanie starodruków i innych publikacji znajdujących się poza ochroną prawa autorskiego (w większości przypadków 70 lat od śmierci autora, czyli przed 1950 r.) w ramach usługi  „Digitalizacja na życzenie” .

Regulamin korzystania z Biblioteki Narodowej w czasie obowiązywania stanu epidemii


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się