Rok Norwida w Ottawie

Rok Norwida w Ottawie

Rok Norwida w Ottawie

Udostępnij

15 października w siedzibie Ambasady RP w Ottawie odbyło się multidyscyplinarne wydarzenie pt. „Cyprian Kamil Norwid – A Polish Poet of Today” zorganizowane z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida oraz Roku Norwida we współpracy ze Slavic Research Group Wydziału Języków Nowożytnych i Literatury Uniwersytetu Ottawskiego.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. wykład poświęcony życiu i dorobkowi artysty wygłoszony przez prof. Richarda Sokoloskiego, dyrektora Slavic Research Group, pokaz filmu krótkometrażowego „Vade-mecum” w reżyserii braci Quay, który został udostępniony placówce przez Instytut Polski w Londynie i Instytut Książki, kanadyjska premiera nowych angielskich tłumaczeń wierszy Norwida w przekładzie prof. Richarda Sokoloskiego („Moja piosnka”, „Nerwy”, „Przeszłość”, „Do obywatela Johna Brown” – recytacji wierszy towarzyszył akompaniament muzyczny w wykonaniu pianistki Jenny Richards z Ottawa Chamberfest, która zaprezentowała utwory Fryderyka Chopina), wystawa „Poezja i dobroć” przygotowana przez MSZ we współpracy z Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Wydarzenie miało format hybrydowy – z udziałem publiczności i transmisją na żywo przez stronę facebookową Ambasady RP w Ottawie. W ramach obowiązujących regulacji prowincjonalnych dot. organizowania wydarzeń publicznych bezpośredni udział wzięło 25 osób, w tym Ambasador UE Melita Gabrič, Ambasador Estonii Kārlis Eihenbaums, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego w Ottawie, członkowie Polonii, studenci Uniwersytetu Ottawskiego i Carleton University i Kanadyjczycy zainteresowani polska kulturą. 

Transmisja wydarzenia dostępna jest pod poniższym adresem:

https://facebook.com/PLinCanada/videos/390871659339158


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się