W niedzielę zakończyły się Frankfurter Buchmesse

W niedzielę zakończyły się Frankfurter Buchmesse

W niedzielę zakończyły się Frankfurter Buchmesse

Udostępnij

Od 20 do 24 października odbywały się Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie. Impreza powróciła w fizycznym wydaniu, choć część wydarzeń zrealizowano online. Jak podsumował organizator, wzięło w nich udział 73500 uczestników ze 105 krajów. W sumie wystawiło się 2013 firm z 80 krajów. Akredytowano 2500 przedstawicieli mediów z 39 krajów.

Program Frankfurt Studio miał ponad 15.500 wyświetleń przez użytkowników w 97 krajach. Dane te dotyczą strony buchmesse.de, dane z zewnętrznych platform (Facebook, YouTube itp.) nie zostały jeszcze podliczone. Ponadto odwiedzający targi na miejscu mogli oglądać wydarzenia na dużym ekranie.

Gościem Honorowym targów była Kanada. Zaprezentowano blisko 400 nowych tytułów od 165 wydawców. Do Frankfurtu przyjechało ośmiu autorów, 52 pisarzy i ilustratorów wzięło udział w spotkaniach online.

Instytut Książki przygotował stoisko kolektywne o powierzchni 200 mkw., które zlokalizowane było w hali 4.0. Swoją ofertę prezentowało na nim osiemnastu wystawców z branży wydawniczej: Wydawnictwo Literackie, Grupa Wydawnicza Foksal, Dwie Siostry, Zielona Sowa, Nasza Księgarnia, Adamada, Druganoga, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Naukowe UAM, Super Memo, Bzgraf, Bosz, Ozgraf, Pario Print, Narodowe Centrum Kultury, Literacka, Glossa oraz Mamy dla Mamy.

Kolejna edycja odbędzie się od 19 do 23 października 2022 roku.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się