Romain Puértolas

Romain Puértolas

Romain Puértolas w Polsce!

Udostępnij

Romain Puértolas, autor wyjątkowych powieści „Niezwykła podróż fakira", który utknął w szafie Ikea i „O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak Wieża Eiffla", będzie gościł, w Polsce w dniach 27-31 października. Spotkania z autorem odbędą się w Warszawie i Krakowie.

 

Urodził się w Montpellier w 1975 roku. W dzieciństwie pragnął zostać fryzjerem-trębaczem, los jednak zadecydował inaczej. Nosiło go między Francją, Hiszpanią i Anglią, kolejno był didżejem turntablistą, kompozytorem-wykonawcą, nauczycielem języków obcych, tłumaczem, stewardem, magikiem, na koniec spróbował szczęścia w rozcinaniu pań w austriackim cyrku.

Rozgłos zyskał swoją debiutancką powieścią „Niezwykła podróż fakira", który utknął w szafie Ikea, która ukazała się w 36 krajach, otrzymała Grand Prix Nagrody Literackiej im. Juliusza Verne’a, a obecnie trwają prace nad jej ekranizacją. Sławę zawdzięcza także swojej oryginalnej metodzie pisania przy użyciu telefonu komórkowego i własnych ubrań.

O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak Wieża Eiffla

 

Pełna uroku, najniezwyklejsza opowieść o najzwyklejszej kobiecie na ziemi, a zarazem poruszająca lekcja miłości.

Nota o książce:

Dla Providence Dupuis, życie jest trochę jak majonez: im więcej energii wkładasz w jego kręcenie, tym większa szansa, że będzie udany. Gdy młoda, ładna listonoszka z Paryża wybiera się do Afryki, by przywieźć stamtąd małą dziewczynkę, którą kocha, jak nikogo innego na świecie, nagle budzi się pewien islandzki wulkan, paraliżując ruch powietrzny w całej Europie. Providence z lotniska trafia do klasztoru tybetańskiego i tak zaczyna się dla niej najbardziej ekscytująca i niesłychana z możliwych podróży. Miłość uskrzydla. Czy jesteś gotowy do lotu?

Opinia o książce:

„Powiew świeżego powietrza, który miesza ze sobą fantazję, marzenie i dużo miłości”.(Yves Calvi)

 

Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea

Komiczna, ujmująca i zwariowana opowieść!

Nota o książce:

Urzekający debiut komediowy: powieść o fałszywym fakirze, który wyrusza w podróż z Indii do Francji po to, aby zrobić zakupy w sklepie IKEA. Podróż, która w wyniku szalonego zbiegu okoliczności przekształca się w bezprecedensową wyprawę po Europie.

Trochę humoru rodem z filmów Braci Marx, trochę przemyśleń na temat społeczeństwa niczym zKandyda. Kawał dobrej rozrywki z europejskimi krajobrazami w tle przyprawiony śmiechem, miłością i refleksją na temat odkupienia win.

„Debiut literacki wywołujący salwy śmiechu. Tak zwariowany jak jego tytuł”.

Candis Magazine

GLK. Informacja nadesłana


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się