Wrocławski Festiwal Podróżniczy, Równoleżnik Zero

Wrocławski Festiwal Podróżniczy, Równoleżnik Zero

Równoleżnik Zero - Wrocławski Festiwal Podróżniczy

Udostępnij

Trzy dni, ponad 30 prelegentów, wykłady, prezentacje, wystawy, konkursy i koncert... Przed nami VII edycja Równoleżnika Zero! Od czwartku (05.04.2018) do soboty (07.04.2018) odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero.

 

 

 

W trakcie siódmych już spotkań z podróżnikami kontynentem przewodnim będzie Afryka. Wśród celów podróży znajdą się m. in. Maroko, Egipt, Rwanda, Uganda, Etiopia i Durban przemierzone pieszo, rowerem a nawet Polonezem... Gośćmi specjalnymi będą w tym roku podróżujący po Afryce swoją drogą Tomasz Michniewicz i Robert Gondek, który opowie o zdobywaniu najwyższych afrykańskich szczytów.

Stali bywalcy Równoleżnika Zero mogą spodziewać się jak zwykle dobrej zabawy i wielu przygód, a ci którzy odwiedzą nas po raz pierwszy prawdziwego szaleństwa przy poznawaniu tej części świata. Na wszystkich czekają dni wypełnione opowieściami, zdjęciami, filmami i muzyką z rozgrzanej słońcem Afryki. Obok prelekcji o wyprawach, strojach, obyczajach i jedzeniu nie zabraknie też ważkich tematów, takich jak nauka w afrykańskiej szkole czy problem migracyjny.

Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych uczestnikach festiwalu. Dzień rodzinny, którym jak zwykle na festiwalu jest sobota, będzie wypełniony grami, warsztatami i zabawami familijnymi. Pod hasłem „kierunek Afryka” będzie można potropić afrykańskie zwierzęta z Ozobotem, zaprojektować afrykańską maskę czy wziąć udział w dźwiękowym safari. Dla aktywnych zaplanowaliśmy rodzinną grę miejską „Indiana Jones i afrykański amulet”.

VII edycji festiwalu towarzyszyć będą również wystawy. Podróżująca po całej Polsce wystawa tym razem zawita do Mediateki. Zaprezentujemy zdjęcia z cyklu „Afryka Nowaka 2009-2012. Sztafetowa wyprawa śladami Kazimierza Nowaka”, zarówno te samego podróżnika jak i uczestników sztafety jego śladami. Wrocławskie Afrykarium zaprasza na pokonkursową wystawę prac stworzonych w ramach rodzinnego konkursu plastycznego „Sen o Afryce”. Prace będzie można obejrzeć w Komnacie Kapitana Nemo.

Nie zabraknie również konkursów. W tym roku będzie to tradycyjnie konkurs na najlepszego prelegenta festiwalu i konkurs plastyczny dla dzieci "Sen o Afryce".

Do klubu festiwalowego, którym jest Pub Podróżniczy Wędrówki, zapraszamy na spektakl Teatru Improwizacji Jesiotr i koncert Afrutuby. Trzy dni festiwalowego szaleństwa zwieńczy koncert zespołu Foliba, który odbędzie się w sobotni wieczór w Mediatece.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, a festiwalowe wydarzenia będą się odbywały w czterech filiach: Mediateka, Biblioteka Turystyczna, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE, Filia nr 12 (dworzec PKP Wrocław Główny). Współorganizatorem wydarzeń towarzyszących jest Afrykarium we wrocławskim ZOO i Pub Podróżnika Wędrówki.

Więcej informacji na: http://rownoleznikzero.pl/
i https://www.facebook.com/RownoleznikZero/

Serdecznie zapraszamy!

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się