Ogólnopolska Izba Księgarń
Różewicz razy dwa

Różewicz razy dwa

Różewicz razy dwa

Udostępnij

Już jutro i w najbliższą niedzielę odbędą się spotkania poświęcone twórczości Tadeusza Różewicza. W czwartkowym, które organizuje wrocławskie Muzeum Pana Tadeusza, weźmie udział prof. Janusz Degler, zaś w niedzielę w Stawisku gościł będzie Janusz Drzewucki.

Spotkanie z profesorem Januszem Deglerem dotyczyć będzie przede wszystkim znajomości profesora i poety, która trwała ponad czterdzieści lat. Tematem będą wszystkie wątki, które wiążą poetę z Wrocławiem. Będziemy można dowiedzieć się, czym interesował się Różewicz, o czym dyskutował z profesorem. Nie zabraknie oczywiście wrocławskiego teatru i sprawy Witkacego, o którym pan Tadeusz chciał napisać sztukę jeszcze w końcu lat 90. ubiegłego wieku.

Spotkanie z cyklu Misja: Polska. Misja: Wrocław odbędzie sięw Muzeum Pana Tadeusza w czwartek 7 lutego 2019 o godzinie 17.00. Rozmowę poprowadzi Marcin Szyjka.

Z kolei w niedzielę 10 lutego Janusz Drzewucki, poeta i krytyk literacki, redaktor miesięcznika „Twórczość” opowie o życiu i twórczości autora Niepokoju w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się