Rozpoczął się nabór na rezydencję literacką w Broumovie w Czechach

Rozpoczął się nabór na rezydencję literacką w Broumovie w Czechach

Rozpoczął się nabór na rezydencję literacką w Broumovie w Czechach

Udostępnij

Ogłoszono początek naboru na rezydencję literacką w czeskim Broumovie, która organizowana jest w ramach programu rezydencji literackich Wrocławia Miasta Literatury UNESCO. Oferta jest kierowana do pisarek i pisarzy, ilustratorek i ilustratorów oraz osób tworzących komiksy. 

Organizatorzy podają, że w procesie rekrutacyjnym nie ma żadnych ograniczeń wiekowych ani związanych z dorobkiem twórczym. W formularzy zgłoszeniowym każda osoba zainteresowana wyjazdem powinna jednak zawrzeć swoje pisarskie lub ilustratorskie portfolio oraz krótki opis projektu, nad którym chciałaby pracować podczas rezydencji. Projekt powinien korespondować z ogólną ideą projektu rezydencyjnego, która brzmi „Przed granicą, ponad granicą”. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 lipca.

Rezydencyjny pobyt w Broumovie będzie miał miejsce w październiku i potrwa miesiąc. Autor lub autorka z Polski będzie w tym czasie zakwaterowana w Domu Literackim, który mieści się w ogrodach Klasztoru Broumov. Rezydentowi lub rezydentce będzie przysługiwało jednorazowe stypendium w wysokości 2900 zł brutto, a także możliwość prezentacji swoich projektów podczas spotkań w Broumovie. W tym samym czasie autor lub autorka z Czech spędzi miesiąc we Wrocławiu. 

Projekt rezydencji literackich w Klasztorze w Broumovie jest efektem współpracy polsko-czesko-niemieckiej, którą Wrocławski Dom Literatury rozpoczął w 2018 roku. Dotąd odbyło się czternaście miesięcznych pobytów rezydencyjnych w Klasztorze w Broumovie. Wzięli w nich udział następujący autorzy: Joanna Lech, Jędrzej Morawiecki, Tomasz Majeran, Marta Dzido, Dawid Szkoła, Konrad Góra, Paulina Jóźwik, Barbara Klicka, Elżbieta Łapczyńska, Helena Stiasny, Małgorzata Kolankowska, Magdalena Zarębska, Ivan Dyvidenko, Natalka Suszczyńska.

Szczegółowy regulamin rezydencji jest dostępny TUTAJ, a formularze zgłoszeniowe można znaleźć TUTAJ.

RP / źródło: Wrocław Miasto Literatury UNESCO


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się