Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Turynie

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Turynie

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Turynie

Udostępnij

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Turynie, czyli Salone Internazionale del Libro di Torino. To trzydziesta szósta edycja tej imprezy i zarazem druga, na której można odwiedzić polskie stoisko, przygotowane przez Instytut Książki.  

Salone Internazionale del Libro Torino to największe i najważniejsze wydarzenie na włoskim rynku wydawniczym. Każdego roku Międzynarodowe Targi Książki w Turynie ściągają wydawców z Półwyspu Apenińskiego i nie tylko, którzy w czterech pawilonach Lingotto Fiere zajmują powierzchnię wystawienniczą około 125 000 metrów kwadratowych. W tym roku w imprezie weźmie udział ponad 800 wystawców i odbędzie się niemal 2000 wydarzeń towarzyszących.

Instytut Książki przygotował tym razem stoisko o powierzchni 16 m2, na którym dzięki współpracy z Libreria Luxemburg włoscy czytelnicy mogą porozmawiać o polskiej literaturze, a także zapoznać się z polskimi książkami w tłumaczeniu na język włoski i je kupić. Na stoisku IK promowany jest katalog „New Books from Poland 2023” oraz nowy katalog „Polish Books for Children”, przygotowany na tegoroczne targi w Bolonii, które odbyły się w kwietniu

W tym roku w ramach promocji polskiej literatury we Włoszech organizujemy także przy współpracy z wydawcami cztery spotkania z udziałem dwojga autorów: Witolda Szabłowskiego oraz Nikoli Kucharskiej.

Witold Szabłowski w ramach programu targowego będzie promował książkę „Jak nakarmić dyktatora”, która ukazała się w przekładzie na włoski autorstwa Marzeny Borejczuk (Come sfamare un dittatore). Spotkanie w Turynie odbędzie się 10 maja o godz. 16.00. Wczoraj zaś polski reportażysta wziął udział w spotkaniu w Rzymie współorganizowanym przez tamtejszy Instytut Polski, wydawcę włoskiego przekładu Keller Editore, Industrie Fluviali, Księgarnią Trastevere i Festiwalem Baba Jaga. Spotkanie poprowadził Andrea Pipino, dziennikarz Internazionale, a tłumaczył Pietro Cecioni.

Spotkania z Nikolą Kucharską będą okazją do promocji dwóch jej książek w przekładzie na język włoski: „Zwierzęta, które zniknęły” (Atlante degli animali estinti e da salvare) oraz „Fakty i plotki o smokach” (Tutto ma proprio tutti sui draghi). Autorka 10 maja o godz. 13:15 poprowadzi warsztaty dla dzieci szkolnych z klas 1-5 o zwierzętach, które wyginęły, a 11 maja o godz. 14:15 warsztaty dla dzieci wraz z rodzicami o smokach.

Ponadto przedstawiciele Instytutu biorą udział w spotkaniach z włoskimi wydawcami oraz innymi partnerami, zachęcając ich do wydawania przekładów polskiej literatury i promując programy grantowe IK. W ramach Rights Centre w Turynie pojawi się w tym roku ponad 500 agentów i wydawców.

Tegorocznym gościem regionalnym imprezy jest Liguria, a krajem honorowym są Niemcy.

Międzynarodowe Targi Książki w Turynie potrwają do poniedziałku 13 maja.

Zobacz galerię zdjęć


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się