Rozpoczęły się zapisy na Ogólnopolską Konferencję „Kultura czytania” 2023

Rozpoczęły się zapisy na Ogólnopolską Konferencję „Kultura czytania” 2023

Rozpoczęły się zapisy na Ogólnopolską Konferencję „Kultura czytania” 2023

Udostępnij

Chętni mogą już zapisywać się na konferencję „Kultura czytania” 2023, przeznaczoną dla osób pracujących w bibliotekach. Wydarzenie odbędzie się 11-12 października w Poznaniu.

Jak twierdzą organizatorzy, celem konferencji jest jak najszersze spojrzenie na słowo i tekst. Gośćmi dwóch poprzednich edycji byli m.in.: prof. Piotr Śliwiński, pisarka i krytyczka literatury Agnieszka Hamkało, tłumacz literatury Tomasz Pindel, a także Michał Traczyk – dyrektor Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej. W tym roku w konferencji wezmą udział m.in. Anna Błaszkiewicz – redaktorka naczelna magazynu „Kosmos dla dziewczynek”, Dominika Czerniak-Chojnacka – ilustratorka, plakacistka, adiunktka w Pracowni Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Malina Prześluga – dramaturżka i kierowniczka literacka w poznańskim Teatrze Animacji.

W tym roku organizatorzy chcą skupić się na procesie czytania, zagadnieniu promocji czytania oraz kreatywnym podejściu do języka. Podczas wydarzenia nie zabraknie więc rozmów z twórcami czasopism i książek dla dzieci, wydawcami książek oraz badaczami. Organizatorzy zapowiadają, że podczas konferencji skoncentrują się na zjawiskach określanych jako czytanie i nieczytanie, a także z bliska przyjrzą się temu, w jaki sposób pisanie książek może angażować samych twórców, a w jaki – odbiorców ich dzieł. 

Podczas konferencji odbędzie się łącznie 7 prelekcji, 1 panel dyskusyjny o pisaniu dla dzieci, a także 4 zajęć warsztatowych, które poszerzą możliwości promowania literatury (kreatywności, pisarstwa, opowiadania). W ramach wydarzenia odbędzie się także koncert gongów i mis tybetańskich.

Częścią konferencji będzie także mikrofestiwalu książek – uczestnicy będą mogli odwiedzić stoiska wybranych wydawnictw z ofertą książek w dobrych cenach.

Więcej informacji, program konferencji, a także zapisy można znaleźć TUTAJ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się