10. Konkurs im. Anny Świrszczyńskiej na Książkowy Debiut Poetycki 2023

10. Konkurs im. Anny Świrszczyńskiej na Książkowy Debiut Poetycki 2023

Rozstrzygnięto 10. Konkurs im. Anny Świrszczyńskiej na Książkowy Debiut Poetycki 2023

Udostępnij

Ogłoszono wyniki 10. edycji Konkursu im. Anny Świrszczyńskiej na Książkowy Debiut Poetycki. Do konkursu zgłoszono łącznie 140 zestawów wierszy. W tym roku jurorzy zdecydowali się nie przyznawać głównej nagrody, a zamiast niej przyznało trzy równorzędne wyróżnienia.

Wyróżnienia trafiły do:

  • Sylwii Chutnik (godło: Derwisz) za zestaw pt. Pobite gary,
  • Oldze Juskowiak (godło: Shiba Inu) za zestaw pt. Podlewam schody,
  • Elżbiecie Sali-Hołubowicz (godło: Luka) za zestaw pt. Umysł goi się powoli.

Sylwia Chutnik – urodzona w 1979 roku w Warszawie. Doktorka nauk humanistycznych, z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa, kuratorka festiwali i inicjatyw literackich. Publikuje na łamach prasy polskiej i zagranicznej. Laureatka nagród literackich i społecznych. Nigdy nie opublikowała tomu poetyckiego, choć kilka jej wierszy ukazało się w pismach i antologiach. Anna Świrszczyńska to jedna z jej ulubionych poetek.

Olga Juskowiak − graficzka, absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się komunikacją wizualną, rysunkiem i poezją. Publikowała m.in. w magazynie „Helikopter” i kwartalniku „Strona Czynna”. Mieszka w Poznaniu.

Elżbieta Sala-Hołubowicz − psychoterapeutka, psycholożka, prezeska Małopolskiego-Podkarpackiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Za swoją twórczość poetycką otrzymała: I miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie mpoetyckim „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka (2022), II miejsce w 53. Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jana Śpiewaka i Anny Kamińskiej (2022), wyróżnienie w XXVII edycji konkursu poetyckiego „O Złote Pióro sopotu” (2022) oraz I miejsce w IV Wieczorze Poezji Młodych w Rzeszowie (2004).

Wyróżnione osoby będą mogły zaprezentować swoje wiersze podczas Nocy Poezji 2023.

Jury obradowało w składzie: dr Bronisław Maj (przewodniczący Jury), prof. Krzysztof Biedrzycki, prof. Dorota Kozicka, dr Małgorzata Lebda.

Organizatorami konkursu są Biblioteka Kraków i Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

źródło: Biblioteka Kraków


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się