Rusza kolejny cykl warsztatów online dla dzieci wiemikropka

Rusza kolejny cykl warsztatów online dla dzieci wiemikropka

Rusza kolejny cykl warsztatów online dla dzieci wiemikropka

Udostępnij

Gdy świat budzi się z zimowego marazmu, zarówno starsi, jak i młodsi nabierają energii do działania i odkrywania świata. Jest to możliwe nawet wtedy, gdy większość czasu spędza się w domu. Wszystkim dzieciom, poszukującym inspirującej i rozbudzającej ciekawość rozrywki, atrakcje zapewni cykl najpopularniejszych w Polsce warsztatów online wiemikropka. Jak wyczarować własny ogród z kuchennych resztek? Jak wygląda praca YouTubera od kuchni? Jak działają nasze oczy i dlaczego nie widzimy świata na różowo? Między innymi tego dowiedzą się uczestnicy wirtualnych warsztatów organizowanych w ramach programu Empiku „Przecinek i Kropka”.

Przegoń nudę z domu!

23 marca wystartował kolejny cykl warsztatów #wiemikropka. Podczas najbliższych tygodni na stronie Empik.com/warsztaty oraz na profilu Przecinek i Kropka na Facebooku ukażą się filmiki edukacyjne, a każdy z nich dotyczyć będzie innego, fascynującego tematu i pobudzi dziecięcą kreatywność. Materiały video przygotowane przez edukatorów i ekspertów dostarczą pomysłów na ciekawe i wartościowe spędzanie czasu w domu, samemu lub w rodzinnym gronie.
 
Cykl zainaugurował Darek Aksamit ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, który wytłumaczył, jak to możliwe, że kiedy my cieszymy się pierwszymi dniami wiosny, ludzie w innych częściach świata właśnie witają jesień. Zdradził też, czy na innych planetach również występują różne pory roku. Przemek Staroń, ambasador programu Przecinek i Kropka oraz Nauczyciel Roku 2018, udowodnił, że gry planszowe to nie tylko znakomita rozrywka, ale też sposób na czerpanie radości z nauki. Zaprezentował ulubione tytuły i wyjaśnił, jak dzięki wspólnej zabawie można rozwijać logiczne myślenie czy kreatywność. Ewa Wojtan, autorka bloga Moje Dzieci Kreatywnie pokazała, że czytanie może być zabawą wszystkimi pięcioma zmysłami i punktem wyjścia do mnóstwa interesujących zajęć – także plastycznych. Uczestnicy jej warsztatów uczyli się, jak przygotować zwariowane korkowe ludziki lub piękną zakładkę do ulubionej książki.

Ci, których fascynują pierwsze wiosenne listki i rozkwitające pąki, nie mogą przegapić warsztatu Pauliny Górskiej. Ekoblogerka podzieliła się wskazówkami, jak stworzyć własny ogród, niezależnie od tego, czy mieszka się w domu czy w mieszkaniu i bez względu na to, czy ma się do zagospodarowania trawnik, balkon czy kawałek parapetu. Opowiedziała też o ekosystemach i wyjaśniła, w jaki sposób można troszczyć się o naturę. Natomiast Paweł Olszownik zdradził tajniki pracy YouTubera. Widzowie dowiedzą się, o czym trzeba pamiętać, zanim stworzy się pierwszy film, jak się do tego przygotować i jak nagrywać.

Spoglądanie w dal i w siebie

Warsztaty #wiemikropka to także okazja, aby pogłębiać wiedzę i zdobywać nowe, przydatne umiejętności. Dociekliwi zrozumieją lepiej, jak działa narząd wzroku dzięki warsztatowi Elżbiety Pogody. Prowadząca dzieli się wieloma ciekawostkami dotyczącymi oczu – fascynującej części ciała, która pozwala nam odnaleźć się w otoczeniu, czytać i podziwiać ilustracje w książkach oraz napawać się pięknymi widokami. Przyszłość pozostaje niepewna i nieodgadniona, dlatego kierunkowskazów przy podejmowaniu decyzji – na jakie kółko się zapisać, w jaki projekt się zaangażować, jak spędzać czas wolny – najlepiej szukać w sobie. Sylwia Szwed z Fundacji „Kosmos dla dziewczynek” podpowiada, jak odnaleźć swój wewnętrzny GPS i nauczyć się wsłuchiwać we własną intuicję.
Dla tych, którzy chcieliby podszlifować język obcy, przydatne będą warsztaty Patryka Topolińskiego. Uczestnicy poznają metody na sprawne czytanie w języku obcym i dowiedzą się, jak doskonalić swoje umiejętności dzięki materiałom online. Z kolei aktor dubbingowy Janusz Zadura zdradzi tajniki pracy lektora i pokaże, jak ciekawie interpretować tekst, czytając go na głos. Ćwiczenia na podstawie książki „Tarantula” Joanny Olech przydadzą się wszystkim tym, którzy mieliby ochotę podjąć aktorskie wyzwanie i stworzyć własny, niepowtarzalny audiobook. Natomiast przedstawiciele fundacji Deaf Respect nauczą widzów, w jaki sposób przekazać treść książki za pomocą języka migowego. Prowadzący wprowadzą uczestników warsztatów w podstawy tłumaczenia tekstu na podstawie fragmentu „Ekologicznych zwierzaków” Renaty Antoniewicz.

Wiosenne odświeżanie regałów z książkami

W piątek 2 kwietnia, w dzień urodzin baśniopisarza Hansa Christiana Andersena na całym świecie obchodzony jest Dzień Książki dla Dzieci. To doskonała okazja, aby sięgnąć po nowe perełki  wydawnicze, które będzie można zdobyć taniej dzięki promocji „3 za 2” oraz rabatom sięgającym -45% w Empiku. Niedawno Jury Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” wskazało najciekawsze literackie premiery ubiegłego roku, skierowane do młodych moli książkowych. Wśród nominowanych w 12. edycji konkursu znalazło się 15 pozycji, po pięć dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Wszystkie wyróżnione książki w serii filmików z polecajkami zaprezentowała Katarzyna Stoparczyk, Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi. Przegląd nominowanych tytułów pomoże zdecydować, na kogo warto przekazać swój głos w trwającym na stronie konkursu głosowaniu na Nagrodę Czytelników. Wszystkie tytuły dostępne są w salonach i na Empik.com.
To nie koniec czytelniczych inspiracji. O wyjątkowej książce „Wszystkie kolory świata” opowiada jej współautor, Grzegorz Kasdepke, w warsztacie poświęconym ważnym tematom, takim jak empatia, szacunek oraz solidarność z osobami znajdującymi się w mniejszości. Na zbiór złożyły się teksty i ilustracje przygotowane charytatywnie przez 43 cenione osoby m.in.: Justynę Bednarek, Joannę Fabicką, Grzegorza Kasdepke, Joannę Olech, Marcina Szczygielskiego, Michała Rusinka, Piotra Sochę, Adama Wajraka, Cezarego Harasimowicza i wielu innych.

O tym, jak poprzez książki odkrywać tajemniczy i zachwycający świat, porozmawiają natomiast Paulina Chmurska i Elka Grądziel – autorka i ilustratorka książek „Wielka, mała niedźwiedzica” i „Mała kaszalotka”. Tytuły te należą do serii „Otulone nocą” przedstawiającej historie, których akcja dzieje się nocą. Na pięknie ilustrowanych stronicach, pokrytych zdobieniami wykonanymi lakierem fosforyzującym, znajdują się także liczne ciekawostki dotyczące opisywanego środowiska. Dzięki książkom można poznawać także niesamowitych bohaterów, którzy zapisali się w historii świata wspaniałymi osiągnięciami. Do ekipy Przecinka i Kropki dołączy Justyna Styszyńska z Wydawnictwa Widnokrąg, która poprowadzi warsztat poświęcony malarce Fridzie Kahlo – jej biografii i twórczości.
Wszystkie nagrania można znaleźć i obejrzeć na oficjalnym fanpage’u programu Przecinek i Kropka na Facebooku oraz na stronie Empik.com/warsztaty. Patronem medialnym wiosennej edycji warsztatów #wiemikropka jest Onet.

Program warsztatów:

  • Wiosna międzyplanetarna (Darek Aksamit, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki)
  • Nominacje do konkursu: Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” w podziale na kategorie wiekowe (Katarzyna Stoparczyk)
  • Naoczne eksperymenty (Elżbieta Pogoda, LABIQ)
  • „Wykończ tę książkę” – warsztaty plastyczne (Ewa Wojtan ,,Moje Dzieci Kreatywnie", Wydawnictwo Kropka)
  • Edukacyjne planszówki (Przemek Staroń)
  • Czytanie a nauka języków obcych (Patryk Topoliński, Język w rok)
  • Jak wyhodować warzywa z resztek? Warsztaty dot. książki „To pestka” (Paulina Górska, ekoblogerka, Wydawnictwo Kropka)
  • O książkach, pracy i ważnych tematach, „Wszystkie kolory świata” dla dzieci 10+ (Grzegorz Kasdepke, Wydawnictwo Agora)
  • Warsztaty plastyczne z książką „Idol. Frida Kahlo” (Justyna Styszyńska, Wydawnictwo Widnokrąg)
  • Warsztaty wokół książek „Wielka, mała niedźwiedzica”, „Mała kaszalotka” (Paulina Chmurska, Elka Grądziel, Wydawnictwo Wilga)
  • Jak włączyć swój wewnętrzny GPS? (Sylwia Szwed, Fundacja Kosmos dla Dziewczynek)
  • Jak zostać youtuberem? Warsztaty wokół książki „Wielka księga youtubera”, dla dzieci 10+ (Paweł Olszowik, „Pojechani”, Wydawnictwo Wilga)
  • Sztuka nagrywania audiobooków - ćwiczenia interpretacyjne z Empik Go (Janusz Zadura)
  • „Ekologiczne zwierzaki” w języku migowym (Fundacja Deaf Respect)

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się