Rusza nabór do szóstego konkursu o Nagrodę Conrada

Rusza nabór do szóstego konkursu o Nagrodę Conrada

Rusza nabór do szóstego konkursu o Nagrodę Conrada

Udostępnij

Rusza nabór do szóstego konkursu o Nagrodę Conrada - do 30 kwietnia można zgłaszać książki prozatorskie debiutującego autora. Na zwycięzcę czeka 30 tys. zł, miesięczny pobyt rezydencjalny w Krakowie i kampania promocyjna książki na łamach „Tygodnika Powszechnego”.

Wyróżnienie to jest jedyną w Polsce nagrodą literacką przyznawaną debiutantom i ma na celu zarówno wspieranie nowych autorów, jak i zachęcanie wydawnictw do publikowania książek twórców, którzy dopiero rozpoczynają swoją pisarską karierę” - podkreśliła w poniedziałkowym komunikacie dla mediów Anna Szczygieł z Krakowskiego Biura Festiwalowego, które wraz z Instytutem Książki i Fundacją Tygodnika Powszechnego organizuje przegląd.

Z nadesłanych pozycji jury w składzie: Michał Paweł Markowski (przewodniczący), Urszula Chwalba, Inga Iwasiów, Grzegorz Jankowicz, Krzysztof Koehler, Zofia Król, Michał Nogaś i Joanna Szulborska-Łukaszewicz (sekretarz) wskaże pięciu nominowanych. Ostatecznie zwycięzcę wybiorą czytelnicy za pośrednictwem strony internetowej.

Do konkursu można zgłosić książkę prozatorską debiutującego autora, która została wydana w 2019 r. Zwycięzca otrzyma 30 tys. zł, miesięczny pobyt rezydencjalny w Krakowie oraz kampanię promocyjną zwycięskiej książki na łamach Tygodnika Powszechnego.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 kwietnia. Szczegóły o konkursie znajdują się na stronie internetowej conradfestival.pl.

Nagroda Conrada jest częścią miejskiego programu wsparcia debiutów Krakowa Miasta Literatury UNESCO i stanowi wspólne przedsięwzięcie organizatorów Festiwalu Conrada: Miasta Krakowa, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Tygodnika Powszechnego oraz Instytutu Książki. 

Dotychczasowe laureatki Nagrody Conrada to: Liliana Hermetz za książkę „Alicyjka” (Nisza, 2015), Żanna Słoniowska za książkę „Dom z witrażem” (Znak Literanova, 2016), Anna Cieplak za książkę „Ma być czysto” (Krytyka Polityczna, 2017), Weronika Gogola za książkę „Po trochu” (Książkowe Klimaty, 2018) i Olga Hund za książkę „Psy ras drobnych” (Korporacja Ha!art, 2019).

[źródło: PAP, Beata Kołodziej]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się