Jedność - Wakacje z książkami
Nagroda  im. Janusza A. Zajdla

Nagroda im. Janusza A. Zajdla

Ruszają zgłoszenia do Nagrody im. Janusza A. Zajdla

Udostępnij

Pierwszego lutego ruszają zgłoszenia do Nagrody im. Janusza A. Zajdla – najstarszej nagrody literackiej w polskiej fantastyce, której laureatami byli m.in. Jacek Dukaj, Andrzej Sapkowski i Łukasz Orbitowski.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 marca 2019 włącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem specjalnego formularza, który zostanie udostępniony na stronie www.zajdel.art.pl. Nominować można powieści (do pięciu) i opowiadania fantastyczne (do pięciu), które ukazały się w 2018 roku. Niewątpliwą pomocą w zgłoszeniach może być przygotowana przez fanów lista pomocnicza (ma ona charakter informacyjny i można nominować także utwory, które się na niej nie znajdują).

Lista nominowanych utworów zostanie ogłoszona podczas specjalnego wydarzenia, które odbędzie się w trakcie tegorocznego konwentu Pyrkon w Poznaniu (26-28 kwietnia), natomiast zwycięskie utwory zostaną wybrane i nagrodzone podczas Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon w Białymstoku (8-11 sierpnia).

Nagroda im. Janusza A. Zajdla przyznawana jest co roku przez czytelników autorom najlepszych polskich utworów literackich z dziedziny fantastyki. Laureatami nagrody byli m.in.: Anna Brzezińska, Jacek Dukaj, Andrzej Sapkowski, Feliks W. Kres, Rafał Ziemkiewicz, Łukasz Orbitowski, Anna Kańtoch czy Jarosław Grzędowicz.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się