Wydawnictwo Jedność
Ruszyła akcja Fundacji Powszechnego Czytania "Książka na receptę"

Ruszyła akcja Fundacji Powszechnego Czytania "Książka na receptę"

Ruszyła akcja Fundacji Powszechnego Czytania "Książka na receptę"

Udostępnij

Esencją projektu jest włączenie rekomendacji codziennej lektury dziecku do praktyk profilaktyki rozwojowej – wśród całego personelu medycznego otaczającego oczekujących i młodych rodziców.

Codzienne głośne czytanie dzieciom oraz rozmowa z nimi, to niezbywalny fundament dla ich stabilności emocjonalnej, kompetencji społecznych i rozwoju intelektualnego.

Namawiamy do codziennego czytania dzieciom od urodzenia ponieważ chcemy, by za dziesięć lat poziom zdrowia psychicznego Polaków był lepszy, nasz rodzimy biznes i nauka się rozwijały, a nasze elity wywierały pozytywny wpływ na arenie międzynarodowej.

Jeśli podzielasz naszą wizję, włącz się!


Organizator akcji

Fundacja Powszechnego Czytania jest organizacją non profit, której misją jest upowszechnianie czytania jako sposobu na niwelowanie różnic statusowych i pogłębianie porozumienia społecznego.

Fundatorami są instytucje i osoby prywatne, dla których alarmujące badania czytelnictwa w Polsce stały się impulsem do wspólnego działania.

Jesteśmy nastawieni na współpracę i porozumienie wszystkich instytucji państwowych i prywatnych, dla których ważny jest rozwój polskiego społeczeństwa.

Za nasze najważniejsze  zadanie uważamy dotarcie z ideą czytania do rodzin, w których rodzice i dzieci na co dzień nie czytają w ogóle. Jeżeli uda się zachęcić więcej dzieci do czytania, to w ciągu najbliższych lat całe społeczeństwo odczuje pozytywne skutki takiego działania.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się