Biblioteka Słó - Wtedy W Lonszscu
Ruszyły 22. Międzynarodowe Targi Książki w Tajpe

Ruszyły 22. Międzynarodowe Targi Książki w Tajpe

Ruszyły 22. Międzynarodowe Targi Książki w Tajpej [relacja i zdjęcia]

Udostępnij

Dziś w Tajpej rozpoczęły się Taipei International Book Exhibition 2019, czyli 22 edycja międzynarodowych targów książki w Tajpej, jedna z największych i najważniejszych tego rodzaju imprez w Azji Wschodniej. Gościem honorowym tegorocznej edycji są Niemcy. Nie zabrakło także polskiego stoiska, na którym znaleźć można czołowe publikacje naszych autorów literatury dziecięcej, katalog Instytutu Książki New Books From Poland i książki katalogowe.

Gości powitał prezes Taipei Book Fair Foundation James C.M Chao, a prócz niego głos zabrali także minister kultury Cheng Li-chun i wiceprezydent Tajwanu Chen Chien-jen, który podkreślił w swoim powitaniu, że trzeba „tworzyć” czytelników i współpracować dla dobra literatury. Hasło tegorocznej edycji Taipei International Book Exhibition to „Time for reading”, czyli czas na czytanie. Organizatorzy zwracają bowiem uwagę, że tego czasu zwykle nam brakuje. Innymi hasłami, które przewijały się podczas otwarcia, były wolność słowa i wolność publikacji.

Na polskim stoisku znaleźć można wszystkie pozycje z katalogu „New Books From Poland”, a także szereg książek dla dzieci – te ostatnie budzą tutaj szczególne zainteresowanie. W najbliższych dniach stoisko odwiedzą dzieci z tajwańskich podstawówek. Oprócz tego odbędą się także spotkania z tłumaczką na język chiński Wei-Yun Lin-Górecką, która w ostatnim czasie przetłumaczyła m.in. „Króla Maciusia Pierwszego” Janusza Korczaka i „Tańczące niedźwiedzie” Witolda Szabłowskiego (jedno ze spotkań poświęcone będzie tej drugiej pozycji).

Otwarcie imprezy uświetnił występ lipskiego kwintetu Amarcord. Ponadto wręczono nagrody literackie TIBE Book Prize autorom literatury pięknej, literatury faktu, literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także wydawcom.

Targi zakończą się w niedzielę. W ich trakcie odbędzie się około tysiąca różnych wydarzeń: od spotkań autorskich, przez wykłady, po prezentacje nowości książkowych i pokazy multimedialne.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się