Salman Rushdie laureatem Nagrody Pokojowej  Księgarzy Niemieckich

Salman Rushdie laureatem Nagrody Pokojowej Księgarzy Niemieckich

Salman Rushdie laureatem Nagrody Pokojowej Księgarzy Niemieckich

Udostępnij

Autor odebrał wyróżnienie podczas Frankfurckich Targów Książki.Kapituła, uznając go za jednego z najgorliwszych orędowników wolności słowa i swobody myślenia, doceniła też to, że jak nikt inny łączy w swoich powieściach i książkach narracyjną dalekowzroczność z nowatorstwem literackim, humorem i mądrością.

„Czyniąc to, opisuje siłę, z jaką brutalne reżimy niszczą całe społeczeństwa, ale opisuje też niezniszczalnego ducha oporu jednostek” – napisano w uzasadnieniu, podkreślając, że sam autor  jest przykładem takiej postawy, i przypominając zeszłoroczny zamach na jego życie. To  traumatyczne wydarzenie nie zniszczyło psychicznie Rushdiego, który mimo dramatycznych skutków tego aktu agresji nie przestaje  pisać i komentować otaczającej go rzeczywistości. Na początku października na polskim rynku ukazały się jego eseje zatytułowane  Języki prawdy, a już 7 listopada do  księgarń trafi najnowsza powieść  - Miasto Zwycięstwa. Autor spotkał się także prywatnie z wydawcami z całego świata.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się