W.A.B. poleca: Wytępić całe to bydło Historia kolonialnego terroru i ludobójstwa" Sven Lindqvist

W.A.B. poleca: Wytępić całe to bydło Historia kolonialnego terroru i ludobójstwa" Sven Lindqvist

W.A.B. poleca: "Wytępić całe to bydło Historia kolonialnego terroru i ludobójstwa" Sven Lindqvist

Udostępnij

Wydawnictwo W.A.B. poleca przejmujące reportaże „Wytępić całe to bydło” i „Terra nullius. Podróż przez ziemię niczyją” autorstwa Svena Lindqvista teraz w jednym tomie!

„Wytępić całe to bydło” i „Terra nullius. Podróż przez ziemię niczyją” to dwie najsłynniejsze książki wybitnego dziennikarza moralisty, które pokazują, jak w imię pseudomisji niesienia cywilizacji i poszerzania przestrzeni życiowej zachodnich społeczeństw wybijano rdzenną ludność Afryki i Australii. Reportaże zebrano w jeden tom, dotykają bowiem permanentnego zjawiska: zbrodni popełnianych na świecie w aureoli Postępu, Cywilizacji, Demokracji i Rynku.

Zainspirowany "Jądrem ciemności" Josepha Conrada autor obnaża kolonialną ideologię pogardy i chciwości oraz piętnuje ludobójstwo. Umiejętnie łączy wiele wątków, by wykazać podobieństwa między zbrodniami dokonywanymi przez stulecia na różnych kontynentach. Jest to prowokacyjna podróż przez mroczną historię tworzenia „białych” społeczeństw w Afryce i Australii, podróż wciąż aktualna, bo wciąż aktualny jest podział świata na lepszych i gorszych, silnych i słabych, bogatych i biednych, rządzących i podporządkowanych.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się