Wydawnictwo Jedność
Salon Literack

Salon Literack

Salon Literacki. Literatura i Tatry

Udostępnij

Zapraszamy na kolejne spotkanie w Salonie Literackim Biblioteki Kraków. Wiodącym tematem wieczoru będą tradycje literackie Zakopanego i pisarskie relacje łączące stolicę Tatr z Krakowem.

Kanwą spotkania będzie książka historyka literatury, prof. Jacka Kolbuszewskiego, pt. „Literatura i Tatry. Szkice i studia”, która w 2017 roku została uhonorowana, ufundowaną przez Burmistrza tego miasta, Nagrodą Literacką Zakopanego dla najlepszej książki propagującej Zakopane i Tatry.

„Kolbuszewski pokazuje jak Zakopane stawało się tyglem, gdzie stapiały się ze sobą ingrediencje ludowej góralszczyzny oraz „napływowej” kultury miejsko-artystycznej”, tak jury Nagrody oceniło tę publikację, a jej autor napisał o niej m.in., że „jest wyborem prac zwieńczającym siedemdziesięciolecie mojej fascynacji Tatrami”.

Udział w spotkaniu, którego współorganizatorem jest Zakopiańskie Centrum Kultury, zapowiedziało wielu gości z Zakopanego. W roli prowadzących wystąpią prof. Bolesław Faron i red. Maciej Krupa. Wieczór uświetni występ zespołu regionalnego „Giewont”.

Zakopiański wieczór w Salonie Literackim Biblioteki Kraków odbędzie się w czwartek 8 lutego o godz. 18.00 w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”, ul. Szczepańska 1.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się