Jedność - Wakacje z książkami
Seminarium „Biblioteka Nowa” w Starym Sączu i Rumi

Seminarium „Biblioteka Nowa” w Starym Sączu i Rumi

Seminarium „Biblioteka Nowa” w Starym Sączu i Rumi

Udostępnij

Już w czwartek rozpocznie się druga część tegorocznej edycji Seminarium „Biblioteka Nowa”. Setka bibliotekarzy z całej Polski będzie uczestniczyć w dwóch konferencjach: w Starym Sączu (12-13 września) i Rumi (18-19 września).

Instytut Książki zaprosił do udziału kadrę kierowniczą bibliotek publicznych, w których planowana jest modernizacja obecnego obiektu lub budowa nowego. Instytut jest bowiem operatorem Priorytetu 2 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Infrastruktura bibliotek”, w ramach którego można uzyskać środki na remont, przebudowę, rozbudowę i budowę oraz wyposażenie budynków bibliotek publicznych w gminach wiejskich, gminach miejsko-wiejskich oraz gminach miejskich do 50 tys. mieszkańców: https://instytutksiazki.pl/biblioteki,5,infrastruktura-bibliotek-2016%E2%80%932020,1.html

Biblioteki, w których odbywać się będą Seminaria nie zostały wybrane przypadkowo. Zarówno Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, jak i  Stacja Kultura - Miejska Biblioteka Publiczna im. Floriana Ceynowy w Rumi zostały zrealizowane w sposób wzorcowy z wykorzystaniem środków pochodzących z "Infrastruktury bibliotek".

Program Seminarium „Biblioteka Nowa” obejmuje m.in.:

Dzień I

10:00-11:30

Biblioteka 2.0 – przestrzeń zaprojektowana dla użytkownika

Stary Sącz: mgr inż. arch. Anna Szewczyk-Świątek, mgr inż. arch. Wojciech Świątek - Biuro 55 Architekci  i dyr. bibl. Maria Sosin

Rumia: dr hab. Jan Sikora - Biuro Sikora Wnętrza i dyr. bibl. Krystyna Laskowicz

12:00-13:00

Biblioteka dobrze zaprojektowana krok po kroku. O aranżacji wnętrz (Sabina Mazurek-Zawadzka)

13:00-13:30

Biblioteki publiczne: teraźniejszość i przyszłość. Wyniki badania opinii ekspertów i czytelników. Ewaluacja Programu „Infrastruktura bibliotek” (dr Paweł Kuczyński)

15:30-18:00

Zapach biblioteki. Nieoczywisty pomysł na promocję czytelnictwa (Katarzyna Stryczniewicz)

***

Dzień II

8:30 – 13:00

Wizyty w bibliotekach:

Stary Sącz: Barcice, Gołkowice Górne, Podegrodzie, Kamionka Wielka

Rumia: Bolszewo, Kartuzy, Sopot, Gdynia

Przypomnijmy, że w czerwcu odbyła się pierwsza część Seminarium „Biblioteka Nowa” – wizyta studyjna w bibliotekach Austrii i Niemiec. Relację można przeczytać tutaj (https://bibliotekapubliczna.com/artykul/Seminarium-Biblioteka-Nowa/9082) – tekst został opublikowany w numerze 7-8 miesięcznika „Biblioteka Publiczna”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się