Seminarium Instytutu Książki dla wydawców zagranicznych otwarte

Seminarium Instytutu Książki dla wydawców zagranicznych otwarte

Seminarium Instytutu Książki dla wydawców zagranicznych otwarte [relacja i zdjęcia]

Udostępnij

Dziś w Krakowie rozpoczęło się ósme seminarium dla wydawców zagranicznych, w ramach którego Instytut Książki prezentuje redaktorom i agentom literackim z całego świata najciekawsze zjawiska na polskim rynku wydawniczym. Tym razem biorą w nim udział wydawcy z krajów niemieckojęzycznych, a także wydawcy polscy i przedstawiciele agencji literackich

Dyrektor Instytutu Dariusz Jaworski otworzył seminarium i przywitał gości. Agnieszka Urbanowska z działu zagranicznego krótko zaprezentowała Instytut i realizowane przezeń programy, koncentrując się przede wszystkim na tych dedykowanych wydawcom z zagranicy, ale i przybliżając flagowy projekt Instytutu, kampanię „Mała książka – wielki człowiek”.

Po prezentacji krótki wykład na temat najnowszej polskiej prozy wygłosił dziennikarz i krytyk Piotr Gociek. Gociek zaprezentował niemieckim wydawcom najciekawszych współczesnych autorów. W swym wystąpieniu przyjrzał się między innymi twórczości Wiesława Myśliwskiego, Wiesława Helaka, Jacka Dukaja, Zyty Rudzkiej, Jakuba Żulczyka, Jakuba Małeckiego, Macieja Płazy, Elżbiety Cherezińskiej, Weroniki Gogoli, Anny Kańtoch, Radki Franczak, Łukasza Orbitowskiego i Wojciecha Chmielarza.

Najciekawsze propozycje z literatury faktu przedstawiła po przerwie eseistka i dziennikarka Marta Kwaśnicka. Kwaśnicka rozpoczęła od prezentacji książek Marcina Wichy, które gorąco poleciła wydawcom z krajów niemieckojęzycznych, by następnie przejść do twórczości takich autorów jak Antoni Libera, Maciej Zaremba Bielawski, Małgorzata Rejmer, Beata Chomątowska, Olga Drenda, Mariusz Szczygieł, Małgorzata Borkowska, Ryszard Legutko czy Jarosław Marek Rymkiewicz.

 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się