Seminarium Instytutu Książki dla wydawców zagranicznych po raz ósmy

Seminarium Instytutu Książki dla wydawców zagranicznych po raz ósmy

Seminarium Instytutu Książki dla wydawców zagranicznych po raz ósmy

Udostępnij

Już w najbliższy piątek i sobotę w Krakowie odbędzie się ósme seminarium dla wydawców zagranicznych, w ramach którego Instytut Książki prezentuje redaktorom i agentom literackim z całego świata najciekawsze zjawiska na polskim rynku wydawniczym. Tym razem wezmą w nim udział wydawcy z krajów niemieckojęzycznych.

Seminarium rozpocznie się w piątek krótką prezentacją Instytutu i realizowanych przezeń programów. Po niej goście wezmą udział w wykładach na temat najciekawszych nowości w polskiej prozie i literaturze faktu. Przede wszystkim jednak seminarium będzie okazją do nawiązania kontaktów przez wydawców z Polski i zagranicy, jego ważną część stanowią bowiem spotkania biznesowe. Dwudniowe wydarzenie zwieńczy spotkanie wydawców z dwójką utalentowanych autorów młodego pokolenia: Jakubem Małeckim i Olgą Drendą.

Nasi sąsiedzi żywo interesują się Polską, są na bieżąco z naszą polityką i życiem społecznym. Seminarium to możliwość spokojniejszego poznania się i wzajemnego wysłuchania. Światowe targi książki czasem upływają w zbyt gorączkowej atmosferze, dodatkowo nie wszyscy polscy wydawcy regularnie w nich uczestniczą

– mówi Agnieszka Urbanowska z działu zagranicznego Instytutu Książki.

W seminarium weźmie udział dwanaścioro wydawnictw z Niemiec, Austrii i Szwajcarii – zarówno dużych (Suhrkamp Verlag), jak i kameralnych (KLAK Verlag), komercyjnych (Piper Verlag) oraz niezależnych (Secession Verlag) – a także dziesięć wydawnictw z Polski oraz agencje literackie.

Nie tylko wydawcy niemieccy będą mogli wysłuchać różnych opinii, głosów i rekomendacji, ale także my – Instytut Książki i polscy wydawcy – chcielibyśmy wysłuchać niemieckich redaktorów: jakich tematów szukają, z jakimi wyzwaniami mierzą się w swojej niełatwej pracy, jakie teksty najżywiej ich interesują – dodaje Urbanowska.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się