Seminarium „Wyspa Książka” w kwietniu

Seminarium „Wyspa Książka” w kwietniu

Seminarium „Wyspa Książka” w kwietniu

Udostępnij

„Wyspa Książka. Międzynarodowe seminarium dla bibliotekarzy/ek i edukatorów/ek to kolejne wydarzenie w ramach projektu „Wyspa książka – kierunek Północ”. Odbędzie się ono 21-22 kwietnia 2022 roku w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA.

W czasie międzynarodowego seminarium dla bibliotekarzy/ek i edukatorów/ek organizatorzy planują realizację 16 warsztatów pokazowych oraz prezentacji na temat nowych trendów pracy z dziećmi reprezentującymi różne grupy wiekowe. Edukatorzy/ki poprowadzą warsztaty z udziałem zorganizowanych grup szkolnych, podczas których pokażą, jak pracować z dziećmi, by rozbudzić ich zainteresowanie książką. Warsztatom będzie się przyglądał doświadczony metodyk, który po każdych zajęciach omówi ich tematykę, wykorzystane metody i dostosowanie do grupy wiekowej oraz ustosunkuje się do spostrzeżeń innych uczestników.

Seminarium będzie okazją do obserwacji bibliotekarzy/ek podczas działań z dziećmi, do zaprezentowania innowacyjnych metod w pracy z literaturą dziecięcą oraz do wymiany doświadczeń. Szkolenie przyczyni się do wzrostu kompetencji w obszarze  pracy z czytelnikiem dziecięcym oraz ułatwi dotarcie do nowych grup odbiorców. Planowana jest publikacja online scenariuszy zajęć zrealizowanych w czasie seminarium.

Organizatorzy prowadzą obecnie nabór dla prelegentów i prowadzących warsztaty – więcej informacji na ten temat pod tym adresem.

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/1oxHDKIuZ

Projekt prowadzi Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza we Wrocławiu, a jego partnerami są Fundacja Czas Dzieci, Stord Kulturhus w Norwegii oraz Fundacja Go'nAct.

Projekt dofinansowany został w ramach Działania 2 Poprawa dostępu do kultury i sztuki Programu Kultura w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się