Spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje i kongresy – wytyczne Ministerstwa

Spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje i kongresy – wytyczne Ministerstwa

Spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje i kongresy – wytyczne Ministerstwa

Udostępnij

Według obecnych zaleceń można organizować wydarzenia tylko wydarzenia krajowe. Uczestnicy spotkania powinni zachować dystans 2 metrów między zajmowanymi stanowiskami. W pomieszczeniu powinna być zachowana dobra wentylacja. W przypadku dłuższego czasu trwania należy dezynfekować części wspólne. Uczestnicy powinni też mieć zapewniony dostęp do dozowników z płynem do dezynfekcji rąk. Ograniczenie ilości osób mogących jechać windą (maksymalna liczba podzielona przez 3). Dostosowanie przestrzeni całego wydarzenia.

Cel wdrażanych procedur:

  • Zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dla wszystkich uczestników spotkań / wydarzeń oraz pracowników / dostawców obsługujących dane spotkanie/wydarzenie.
  • Ograniczenie liczby kontaktów w miejscu spotkania/wydarzenia, w danym przedziale czasowym, w ramach zabezpieczenia przed ryzykiem zakażenia koronawirusem.
  • Opracowanie w sposób kompleksowy zestawu procedur bezpieczeństwa dot. COVID-19 do wykorzystania w całym łańcuchu dostaw i operacji związanych z przemysłem wydarzeń i spotkań.
  • Kompleksowe działanie dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących przepisów prawa.

Wytyczne zostały podzielone na cztery części:

Zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu realizacji wydarzenia/spotkania

Organizator powinien posiadać dane wszystkich uczestników i pracowników odpowiedzialnych za organizację na wypadek wykrycia wśród, którejś z osób koronawirusa. Zaleca się szczególnie, aby w wydarzeniach nie brały udział osoby powyżej 70 roku życia i posiadające choroby przewlekłe. Obowiązkowe jest noszenie maseczek i dezynfekowanie rąk wchodząc na obszar gdzie będzie się odbywać spotkanie.Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem pracowników/obsługi wydarzenia/ spotkania

Uczestnicy spotkania muszą być zapoznani z procedurami obowiązującymi w jego miejscu. W przypadku wystąpienia u pracownika wykonującego swoje zadania na terenie spotkania lub uczestnika niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem należy niezwłocznie odseparować go od reszty osób i skierować do punktu medycznego, czy wyznaczonego pomieszczenia

Procedury postępowania w przypadku podejrzenia u osoby/uczestnika wydarzenia/spotkania zakażenia koronawirusem

Pełną listę wytycznych można znaleść: Spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje i kongresy

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się