Literacki Sopot

Spotkania literackie, których nie możecie ominąć!

Udostępnij

Kontynuując tradycję spotkań przed i pofestiwalowych  Literacki Sopot zaprasza na dwa najbliższe wieczory literackie.  Na oba wydarzenia wstęp wolny!

Cybulski. Podwójne salto - spotkanie z Dorotą Karaś

Dorota Karaś, autorka biografii Cybulskiego "Podwójne salto" będzie gościła w Teatrze na Plaży dnia 6 grudnia 2016 o godz. 18.00. W rozmowie prowadzonej przez Magdalenę Grzebałkowską postara się odpowiedzieć na nurtujące wszystkich fanów kinematografii pytanie: Kim był Zbigniew Cybulski? Postrzegany jako legenda kina powojennego przez swój ubiór wraz z charakterystycznymi ciemnymi okularami, swoją grą aktorską, kreowaniem postaci oraz śmiercią. 
 
Jego życie na krawędzi przyczyniło się do stwierdzenia, że jego postać podobna była do Jamesa Deana – kreatora wizerunku "buntownika bez powodu". Kim był tak naprawdę?
 
Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>>
 
 
Debata o Wołyniu - spotkanie z G. Motyką i W. Szabłowskim

15 grudnia w godzinach od 18.00 - 20.00 w Sopotece odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Motyką i Witoldem Szabłowskim - wybitnymi specjalistami od tematyki Wołynia i tragicznych wydarzeń 1943 roku. Wszystko za sprawą głośnego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. "Wołyń". Historyk Grzegorz Motyka w swojej książce "Wołyń '43" stawia tezę o zaplanowanym masowym ludobójstwie, a Witold Szabłowski w "Sprawiedliwych Zdrajcach" skupia się na historiach Ukraińców ratujących swoich Polskich sąsiadów. 
 
Jaka jest więc prawda o Wołyniu? Jak powinna wyglądać nasza pamięć historyczna i czego mamy prawo domagać się od Ukraińców? Rozmowę poprowadzi Dagny Kurdwanowska.
 
Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>>
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się