Przejście podziemne

W dawnym Przejściu Świdnickim będzie biblioteka

Udostępnij

Miastu nie udało się znaleźć chętnego do prowadzenia "ambitnej księgarni" w lokalu powstałym w dawnym Przejściu Świdnickim. Wcześniej nie było też chętnych do prowadzenia tu galerii, co początkowo zapowiadał prezydent Rafał Dutkiewicz. Teraz urzędnicy zdecydowali więc, że w dawnym przejściu powstanie... bibliotek

Dlaczego miasto wycofało się z budowy galerii i księgarni w dawnym przejściu? – Nigdy nie było przesądzonego wariantu. Pojawiły się one w mediach, nie do końca to rozumiem, żadna z tych koncepcji nie była ostateczna – twierdzi dziś Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych. Pomożemy więc panu dyrektorowi zrozumieć. Pierwsze koncepcje przebudowy przejścia Świdnickiego były znane już w 2012 r.
Dlaczego miasto wycofało się z budowy galerii i księgarni w dawnym przejściu? – Nigdy nie było przesądzonego wariantu. Pojawiły się one w mediach, nie do końca to rozumiem, żadna z tych koncepcji nie była ostateczna – twierdzi dziś Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych. Pomożemy więc panu dyrektorowi zrozumieć. Pierwsze koncepcje przebudowy przejścia Świdnickiego były znane już w 2012 r. reklama Koncepcję galerii sztuki w przejściu zakładał zwycięski projekt autorstwa pracowni Major Architekci, a w 2014 r. prezydent Rafał Dutkiewicz zapowiadał, że dołem będą mogli chodzić ci, którzy zechcą odwiedzić niedużą galerię tam umieszczoną. Potem Rafał Dutkiewicz zdecydował, że pod ziemią powstanie "ambitna księgarnia" a Jarosław Broda, dyrektor miejskiego wydziału kultury wyjaśniał, że na ulicy Świdnickiej likwidowane są księgarnie i to bardzo niedobre wieści. Miasto miało ogłosić nawet konkurs na księgarnię, co szeroko zapowiadano. W końcu go nie ogłoszono.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wroclaw-sie-zmienia/a/w-dawnym-przejsciu-swidnickim-bedzie-biblioteka,11531104/#komentarz-45201604
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się