. „Sarmata (Nie)znany”

Spotkanie Sarmata (Nie)Znany/ Zaproszenie

Udostępnij

13 grudnia w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie odbędzie się dyskusja o książce Palus sarmatica – literackim przewodniku po kulturze i obyczajowości sarmackiej. Spotkanie pt. „SARMATA (NIE)ZNANY” organizuje Muzeum Historii Polski – wydawca tej publikacji.

 

Publikacja Palus sarmatica Krzysztofa Koehlera to esej o kulturze i cywilizacji staropolskiej, który wyewoluował z prowadzonego przez autora bloga. Książka przedstawia panoramę życia w sarmackiej Rzeczypospolitej: od ówczesnych idei politycznych i wyobrażeń religijnych po zwyczaje żywieniowe, modę czy panujące w tamtym okresie choroby. Pełna humoru narracja naszpikowana jest zaskakującymi cytatami z pisarzy tamtej epoki, nieznacznie uwspółcześnionymi językowo.

Spotkanie będzie okazją do bliższego poznania realiów kultury sarmackiej, jej zwyczajów i wpływu na współczesność. Uczestnicy dowiedzą się także, jak powstawały prace nad zbiorem esejów Krzysztofa Koehlera pt. Palus sarmatica, najnowszej publikacji Muzeum Historii Polski i Wydawnictwa Sic!.

W dyskusji udział weźmie autor książki Krzysztof Koehler oraz historycy literatury:  prof.  Artur Grabowski  i prof.  Andrzej Waśko. Spotkanie poprowadzi Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.

Podczas spotkania fragmenty książki przybliży uczestnikom aktor filmowy i teatralny Krzysztof Gosztyła.

Krzysztof Koehler to znawca kultury staropolskiej, poeta, eseista, powieściopisarz, historyk literatury, edytor, scenarzysta. Autor powieści, rozpraw naukowych, wydawca antologii poezji Słuchaj mię Sauromatha… (2002) i cyklu debat staropolskich. Jest wicedyrektorem Instytutu Książki.

W trakcie spotkania dostępne będą najnowsze publikacje Muzeum Historii Polski w promocyjnych cenach.

Spotkanie „SARMATA (NIE)ZNANY” odbędzie się 13 grudnia 2016 o godz. 18.00 w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie (ul. Czerniakowska 178 A). Wstęp wolny.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się