Startuje „Czas na czytanie” – projekt Wydawnictwa Sonia Draga realizowany w ramach programu „Kultura w sieci”

Startuje „Czas na czytanie” – projekt Wydawnictwa Sonia Draga realizowany w ramach programu „Kultura w sieci”

Startuje „Czas na czytanie” – projekt Wydawnictwa Sonia Draga realizowany w ramach programu „Kultura w sieci”

Udostępnij

W ostatnich miesiącach mierzymy się z nową rzeczywistością, częściej zostajemy w domach, szukamy kontaktu z kulturą, potrzebujemy rozrywki. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Wydawnictwo Sonia Draga rozpoczyna realizację projektu „Czas na czytanie” w ramach programu „Kultura w sieci” finansowanego przez Ministerstwo Kultury.

Ogromnie się cieszę na ten projekt, zwłaszcza że do współpracy zaprosiłam lokalne instytucje kultury – Teatr im. Stanisława Wyspiańskiego i Teatr Korez. Uważam, że takie interdyscyplinarne inicjatywy są wyrazem wzajemnego wsparcia i dają możliwość tworzenia oryginalnych projektów” – mówi Sonia Draga, prezes Grupy Wydawniczej Sonia Draga. 

Już od 20 lipca na facebookowym profilu Wydawnictwa Sonia Draga dwa razy w tygodniu prezentowana będzie powieść Radka Knappa „Osioł na ósmym piętrze” (przeł. Jacek Stanaszek) w interpretacji Mirosława Neinerta, aktora i dyrektora katowickiego Teatru Korez.

Nawiązując do wspaniałej tradycji wschodnioeuropejskich prozaików, Radek Knapp w książce „Osioł na ósmym piętrze” opisuje przygody obiboka i poszukiwacza sensu życia, który ma nadzieję, że cierpliwość i przychylny los przyniosą mu kiedyś upragnione szczęście.

W ramach projektu odsłuchać będzie można także fragmenty innych powieści Wydawnictwa Sonia Draga. Zaplanowane są choćby wyimki z monumentalnej powieści Antonia Scuratiego „M. Syn stulecia” (przeł. Alina Pawłowska-Zampino) w interpretacji Grzegorza Przybyła, aktora Teatru Śląskiego. 

Na profilu Wydawnictwa na Facebooku będą się pojawiać informacje o kolejnych realizacjach oraz dacie uruchomienia strony internetowej poświęconej akcji „Czas na czytanie”. Wydawnictwo Sonia Draga jest jednym z czołowych producentów audiobooków na polskim rynku. Wydało już ponad 240 tytułów i stale powiększa swoją ofertę. Bogata kolekcja kryminałów oraz literatury pięknej zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających miłośników książek. 

Dzięki realizacji projektu „Czas na czytanie” Wydawnictwo chce dotrzeć do szerszego grona czytelników i zachęcić ich do korzystania z tej formy odbioru literatury. Audiobooki znakomicie sprawdzają się w podróżach krótkich i długich, w domu, podczas wykonywania innych czynności, a także w czasie uprawiania sportu.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”. 

Patronat medialny objęli: Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Katowice, Smakksiazki.pl oraz profil Nie jestem Statystycznym Polakiem, lubię czytać książki.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się