Startuje kolejna edycja plebiscytu Historia Zebrana

Startuje kolejna edycja plebiscytu Historia Zebrana

Startuje kolejna edycja plebiscytu Historia Zebrana - wspólnie wybierzmy najlepsze książki historyczne

Udostępnij

10 grudnia już po raz kolejny rusza Historia Zebrana – wyjątkowy konkurs organizowany od 2011 roku przez portale Histmag.org oraz Granice.pl. Podczas tej edycji wybrane zostaną najlepsze publikacje o tematyce historycznej II półrocza 2019 roku.

Historia Zebrana to plebiscyt wyróżniający się sposobem przeprowadzenia głosowania – wyboru zwycięzców dokonują bowiem Internauci w powszechnym głosowaniu oraz specjalne jury, składające się z członków redakcji obydwu serwisów organizujących, publicystów historycznych, dziennikarzy, naukowców i doświadczonych recenzentów książek.
- Taka organizacja głosowania pozwala zobaczyć, jakie pozycje cieszą się największym uznaniem w dwóch różnych grupach głosujących – komentuje Michał Świgoń, wydawca portalu Histmag.org współorganizującego plebiscyt.

 

Najlepsze książki wyłaniane są w trzech kategoriach: W rolach głównych, Okiem badacza, Historia niebanalna.
W rolach głównych: w centrum zainteresowania książki jest człowiek lub niewielka zbiorowość tworząca historię lub doświadczona przez nią; biografie i wspomnienia.
Okiem badacza: tytuły stanowiące syntezę publikacji historycznej i naukowej, przeznaczone głównie dla specjalistów i szczególnych pasjonatów tematu.
Historia niebanalna: prezentacja treści historycznej w wyjątkowej formie, pozwalająca spojrzeć na dane zjawisko w nowym ujęciu.


W tej edycji konkursu udział weźmie niezwykle duża liczba zgłoszonych książek – aż 44!
- To rekordowa ilość i tak rosnąca popularność plebiscytu, a co za tym idzie propagowanie wartościowego czytelnictwa, bardzo nas cieszy – dodaje Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu Granice.pl współorganizującego plebiscyt.

Jak zagłosować?

  1. Zdecyduj, na które książki chcesz zagłosować.
  2. Zagłosuj używając formularza zgłoszeniowego: https://historiazebrana.pl/glosowanie
  3. Potwierdź swój głos mailowo lub darmowym smsem - tylko potwierdzone głosy są zliczane.

Do tego, każdy użytkownik oddający ważny głos w plebiscycie ma szansę wygrania zestawu nagród książkowych, ufundowanych przez wydawców.
Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na wygranie nagrody, to:

-wyślij uzasadnienie swojego wyboru na maila info@historiazebrana.pl, w tytule wpisując „Wybieram", a w treści: autora i tytuł wybranej pozycji, przekonujące uzasadnienie (liczące do 2 tys. znaków), dlaczego właśnie ta książka powinna zwyciężyć + swoje dane kontaktowe.
-zachęć jak najwięcej osób do zagłosowania, używając specjalnego reflinka lub zapraszając ich do wpisania w formularzu Twojego adresu e-mail/loginu w wortalu Granice.pl.

Lista zwycięzców ogłoszona zostanie na łamach obu serwisów organizujących. 

Laureaci poprzedniej edycji (I półrocze 2019 roku)
Głosowanie jurorów:
1. „Hue 1968" (Wydawnictwo Poznańskie),
2. „Nasza wojna" (W.A.B.),
3. „Władcy Polski" (Agora).
Głosowanie Internautów:
1. „Likwidatorzy Czarnobyla" (PWN),
2. „Dla ojczyzny ratowania: szubienica, pal i kula" (PWN),
3. „Jaworowi ludzie" (OW Atut).

Zwycięskie tytuły obu półrocznych edycji zmagają się o nagrodę książki historycznej roku, a ich wydawcy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Patronami medialnymi plebiscytu są: Polskie Towarzystwo Historyczne, Tygodnik Powszechny, Portal dlaStudenta.pl, Magazyn Odkrywca i Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się