„Pamiętnik Blumki” nagrodzony na Tajwanie

„Pamiętnik Blumki” nagrodzony na Tajwanie

„Pamiętnik Blumki” nagrodzony na Tajwanie

Udostępnij

„Pamiętnik Blumki” Iwony Chmielewskiej została wyróżniona na Tajwanie nagrodą Najlepsza Książka dla Dzieci Openbook 2019.

Openbook to prestiżowa nagroda tajwańskiego rynku wydawniczego. Eksperci przez rok wybierają z 40 000 nowych tytułów (tyle wydaje się rocznie pozycji na Tajwanie) 40 książek, które uzyskują nominacje w czterech kategoriach: literatura tajwańska, literatura zagraniczna, literatura non-fiction oraz literatura dla dzieci i młodzieży. Nagrodzone książki są promowane w księgarniach i bibliotekach.

Nagroda Openbook 2019 nie jest pierwszym wyróżnieniem dla „Pamiętnika Blumki” na Tajwanie. W sierpniu 2019 książka została włączona do „Listy poleconych lektur dla uczniów szkół podstawowych i średnich” Ministerstwa Kultury. Obok „Pamiętnika Blumki” są na tej liście: „Król Maciuś Pierwszy” Janusza Korczaka, „Tańczące niedźwiedzie” Witolda Szabłowskiego, „Wszystko gra” Anny Czerwińskiej-Rydel.

Wszystkie te książki ukazały się na Tajwanie w przekładach Wei-Yun Lin-Góreckiej z języka polskiego ze wsparciem Instytutu Książki w ramach Programu ©Poland.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się