Stentor wznawia "Sztuka w Polsce 1945–2005 Andy Rottenberg

Stentor wznawia "Sztuka w Polsce 1945–2005 Andy Rottenberg

Stentor wznawia "Sztuka w Polsce 1945–2005 Andy Rottenberg

Udostępnij

Wydawnictwo Stentor anonsuje publikację reedycji, czwartego wydania uzupełnionego "Sztuki w Polsce 1945–2005 autorstwa Andy Rottenberg.

Przy zakupie większej ilości sztuk książki "Sztuka w Polsce 1945-2005" - wycena indywidualna. Prosimy o kontakt: sprzedaz@stentor.com.pl

Dyplom i Medal przyznany na XI Targach Edukacyjnych EDUKACJA 2006 w Kielcach

Sztuka w Polsce 1945–2005 to – jak pisze autorka – podręczny przewodnik. Anda Rottenberg w zwięzły sposób opisuje sztukę i życie artystyczne ostatnich sześćdziesięciu lat, a całości dopełniają noty biograficzne artystów, krytyków, kuratorów i organizatorów życia artystycznego mających duży wpływ na dzieje polskiej sztuki powojennej. Jej linię rozwojową opisuje autorka nie abstrakcyjnie, ale w powiązaniu z rzeczywistością minionego półwiecza. Ukazuje przede wszystkim przemiany w sztuce współczesnej i tych twórców, którzy wnieśli do niej coś nowego. Dzięki tej książce nurty, kierunki, wybitne postaci i zjawiska alternatywne układają się w całość i tworzą logiczny ciąg. Anda Rottenberg nie tylko przedstawia historię sztuki współczesnej w Polsce, ale uczy patrzeć na nią i pomaga zrozumieć nowe zjawiska artystyczne.

„Potrzeba syntetycznego, kompetentnego, a zarazem przystępnie opracowanego zarysu dziejów sztuki w Polsce po 1945 roku jest nagląca. Niezrozumienie, wybuchająca czasami niechęć do sztuki współczesnej, medialnie rozdmuchiwane «skandale» w dużej mierze mają swoje źródło w nieznajomości tej sztuki. [...] Anda Rottenberg, historyk sztuki, krytyk, kurator i współtwórca polskiego życia artystycznego ostatniego ćwierćwiecza, jest jedną z osób usiłujących zmienić ten stan rzeczy, przełamać społeczną obojętność lub wręcz wrogość wobec sztuki współczesnej. Jest nie tylko znakomicie zorientowana w jej złożonej problematyce, lecz potrafi również o niej przekonująco mówić, pisać, promować i wyjaśniać.
Jej stosunkowo krótka, ale nasycona informacjami książka jest praktycznie pierwszą (choć trudno w to uwierzyć) syntetyczną prezentacją sztuki polskiej ostatnich 60 lat. [...]
Tekst napisany jest wartko, żywo, bez cienia pseudokrytycznego żargonu. Autorka nie kryje swych upodobań i sympatii, ale też potrafi obiektywnie ukazać cała panoramę zjawisk. Książka napisana jest z pasją, ale bez ideologicznego zacietrzewienia. Połączona z przewidywanym, bardzo obfitym materiałem ilustracyjnym, powinna się stać podstawowym, bardzo potrzebnym, kompendium wiedzy o sztuce w Polsce drugiej połowy XX i początków XXI wieku”.
(z recenzji wydawniczej Marii Poprzęckiej)

Podoba mi się, kupuję:

Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań autorskich


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się