Nagroda Naukowa SBP im. A. Łysakowskiego przyznana

Nagroda Naukowa SBP im. A. Łysakowskiego przyznana

Nagroda Naukowa SBP im. A. Łysakowskiego przyznana

Udostępnij

Opracowane przez dr Jolantę Hys i Joannę Kwiatkowską z Instytutu Bibliograficznego Biblioteki Narodowej nowe tablice skrócone UKD pod tytułem Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna: wydanie skrócone dla bieżącej bibliografii narodowej i bibliotek publicznych. Publikacja Konsorcjum UKD nr 102 autoryzowana przez Konsorcjum UKD na podstawie licencji PL2019/01 otrzymały Nagrodę Naukową SBP im. A. Łysakowskiego w kategorii „prace o charakterze praktyczno-wdrożeniowym”.

Nagroda jest przyznawana od 1983 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich twórcom publikacji i prac badawczych (autorom lub redaktorom) o dużym znaczeniu dla rozwoju teorii i praktyki bibliotekarstwa i informacji naukowej.

Wprowadzenie aktualnych tablic UKD jest zalecane od stycznia 2020 roku, od tej pory są one stosowane także w bieżącej bibliografii narodowej. Nowa edycja tablic zawiera ponad 5 000 symboli UKD wraz z odpowiednikami słownymi, uzupełnionych o noty stosowania i przykłady. Indeks przedmiotowy zawiera ponad 19 000 haseł. Tablice skrócone UKD ukazały się również na pendrivie.

Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna: wydanie skrócone dla bieżącej bibliografii narodowej i bibliotek publicznych dostępna jest w sprzedaży w księgarni internetowej BN.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się