Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogłosiło konkurs na Bibliotekarza Roku 2022

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogłosiło konkurs na Bibliotekarza Roku 2022

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogłosiło konkurs na Bibliotekarza Roku 2022

Udostępnij

Rozpoczęła się 13. edycja ogólnopolskiego konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – Bibliotekarz Roku 2022. Konkurs ma na celu zaprezentowanie ogólnopolskiemu środowisku bibliotekarzy tych pracowników bibliotek, którzy w danym roku wyróżnili się swoją pracą i osiągnięciami.

„To dzięki ich kreatywności, wiedzy i zaangażowaniu biblioteki zmieniają się, coraz lepiej zaspokajają potrzeby czytelników, modernizują lokale i wyposażenie, umiejętnie wykorzystują nowe technologie, tworzą nowoczesne serwisy informacyjne i dokumentacyjne, cyfrowe biblioteki i lokalne archiwa cyfrowe, a jednocześnie dbają o dziedzictwo i stwarzają warunki do różnorodnej społecznej aktywności” – napisała w ogłoszeniu tegorocznej edycji konkursu dr Barbara Budyńska, Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Kandydaci biorący udział w konkursie mogą reprezentować wszystkie typy bibliotek, a ich dokonania mogą dotyczyć różnych obszarów aktywności zawodowej. Jury zastrzega, że nie zwraca uwagi na stanowisko zawodowe kandydatów, ale na ich rzeczywiste osiągnięcia.

Konkurs składa się z dwóch etapów: okręgowego i ogólnopolskiego. Podczas pierwszego wybierani są najbardziej cenieni bibliotekarze w poszczególnych województwach. W drugim etapie, spośród laureatów regionalnych dokonuje się wyboru Bibliotekarza Roku 2022.

Etap I organizują zarządy okręgów SBP, do których należy zgłaszać kandydatury na Bibliotekarza Roku 2022 do 28.02.2023 roku. Każdy może zgłaszać kandydatów, oczywiście pod warunkiem uzyskania ich zgody na udział w konkursie. Specjalnie powołane kapituły dokonają wyboru Bibliotekarza Roku 2022 danego okręgu/województwa do 15.03.2023 roku.

W II etapie organizowanym przez Zarząd Główny SBP wybór Bibliotekarza Roku 2022 nastąpi wyłącznie na podstawie rankingów finalistów I etapu, ustalanych (jak w poprzednich latach) przez Okręgowe Kapituły Konkursu, z pominięciem własnego kandydata. Ogólnopolski wynik konkursu zostanie ogłoszony na portalu www.sbp.pl do 29.04.2023 roku.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i inne dokumenty potrzebne do wzięcia udziału w konkursie można znaleźć TUTAJ.

źródło: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się