Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogłosiło konkurs na Bibliotekarza Roku 2023

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogłosiło konkurs na Bibliotekarza Roku 2023

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogłosiło konkurs na Bibliotekarza Roku 2023

Udostępnij

Rozpoczęła się 14. edycja ogólnopolskiego konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – Bibliotekarz Roku. Konkurs ma na celu zaprezentowanie ogólnopolskiemu środowisku bibliotekarzy tych pracowników bibliotek, którzy w danym roku wyróżnili się swoją pracą i osiągnięciami.

W konkursie wyróżnieni zostaną pracownicy bibliotek za ponadstandardowe osiągnięcia w roku 2023. „To doskonała okazja do podkreślenia ewolucji zawodu bibliotekarza oraz budowania silniej pozycji bibliotek i bibliotekarzy w społeczeństwie” – czytamy na stronie SBP.

Kandydaci biorący udział w konkursie mogą reprezentować wszystkie typy bibliotek, a ich dokonania mogą dotyczyć różnych obszarów aktywności zawodowej. Jury zastrzega, że nie zwraca uwagi na stanowisko zawodowe kandydatów, ale na ich rzeczywiste osiągnięcia.

Konkurs składa się z dwóch etapów: okręgowego i ogólnopolskiego. Podczas pierwszego wybierani są najbardziej cenieni bibliotekarze w poszczególnych województwach. W drugim etapie, spośród laureatów regionalnych dokonuje się wyboru Bibliotekarza Roku 2023.

Etap I organizują zarządy okręgów SBP, do których należy zgłaszać kandydatury na Bibliotekarza Roku 2023 do 29.02.2024 roku. Każdy może zgłaszać kandydatów, oczywiście pod warunkiem uzyskania ich zgody na udział w konkursie. W II etapie organizowanym przez Zarząd Główny SBP wybór Bibliotekarza Roku 2023 nastąpi wyłącznie na podstawie rankingów finalistów I etapu, ustalanych (jak w poprzednich latach) przez Okręgowe Kapituły Konkursu, z pominięciem własnego kandydata. Ogólnopolski wynik konkursu zostanie ogłoszony do 30.04.2024 roku.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i inne dokumenty potrzebne do wzięcia udziału w konkursie można znaleźć TUTAJ.

KC / źródło: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się