Strefa Dziecka na Jarocin Festival 2022

Strefa Dziecka na Jarocin Festival 2022

Strefa Dziecka na Jarocin Festival 2022

Udostępnij

Jarocin Festiwal 2022 rozpoczyna się już jutro, a od soboty będzie można korzystać ze Strefy Dziecka, do której serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i gości wraz z dziećmi Instytut Książki oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Strefa będzie działała w dniach 16-17 lipca w godzinach 10:00-15:00 na terenie nowego Amfiteatru w Parku Radolińskich w trakcie Jarocin Festival 2022. Wydarzenie odbędzie się w ramach promocji projektu bookstartowego IK i towarzyszącej mu kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.

W Strefie Dziecka muzycy biorący udział w Jarocin Festiwal 2022 będą czytali dzieciom fragmenty książek wydanych przez Instytut Książki w ramach projektu oraz opowiedzą o swoich doświadczeniach czytelniczych i ulubionych książkach z dzieciństwa. Spotkania z Michałem Wiraszko z zespołu Muchy, muzykami z zespołu „Hańba”, „Sztywny Pal Azji”, „Hunter”, „Kobranocka” oraz Maciejem Balcarem z zespołu „Dżem” poprowadzi autorka książek dla dzieci, Małgorzata Swędrowska.

Czytaniom towarzyszyć będą animacje i warsztaty plastyczne dla dzieci pod hasłem „Krasnoludkowy zawrót głowy” nawiązującym do obchodów Roku Marii Konopnickiej. W Strefie Dziecka znajdzie się tajemniczy jagodowy autobus, pełen zagadek i niespodzianek, krasnoludkowy tor przeszkód. W Namiocie Koszałka Opałka na najmłodszych czekać będą plastyczne zabawy, malowanie toreb z wykorzystaniem krasnoludkowych szablonów oraz maszynka do samodzielnego tworzenia okolicznościowych buttonów. Przy stoisku na uczestników czekać będzie krasnoludkowa fotobudka.

Każde dziecko po odwiedzeniu wszystkich punktów w Strefie Dziecka otrzyma zestaw upominków przygotowany przez Instytut Książki.

Strefa Dziecka będzie dwujęzyczna, polskie bibliotekarki będą wspierać ukraińskie wolontariuszki.

***

Program

Sobota 16 lipca

  • 10.30 Michał Wiraszko czyta dzieciom
  • 11.30 Hańba czyta dzieciom
  • 13.00 Sztywny Pal Azji czyta dzieciom

Niedziela 17 lipca

  • 11.00 Hunter czyta dzieciom
  • 13.00 Kobranocka czyta dzieciom
  • 14.00 Maciej Balcar (Dżem) czyta dzieciom

***

Największy w Polsce projekt bookstartowy i towarzysząca mu kampania społeczna pod hasłem „Mała książka - wielki człowiek" przypominają o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się