W piątek rozpocznie się Plener Literacki w Gdyni

W piątek rozpocznie się Plener Literacki w Gdyni

W piątek rozpocznie się Plener Literacki w Gdyni

Udostępnij

Miasta Gdynia wraz z Fundacją Historia i Kultura serdecznie zapraszają do udziału w Plenerze Literackim, który odbędzie się od 15 do 17 lipca na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni. W ciągu trzech dni na scenach Pleneru i na stoiskach wydawców odbędzie się łącznie ponad 100 wydarzeń. Patronem honorowym wydarzenia jest Instytut Książki.

Plener Literacki w Gdyni to impreza literacka, której niewątpliwymi atutami są różnorodne grono wydawców, spotkania ze znakomitymi pisarzami i ludźmi kultury, atrakcje dla dzieci, znakomita lokalizacja na Bulwarze Nadmorskim i w Muszli Koncertowej, bezpłatny wstęp oraz jedyna w swoim rodzaju atmosfera wydarzenia.

Na scenie plenerowej i w Muszli Koncertowej odbędzie się w tym roku blisko 40 spotkań, a wśród autorów, których będzie można spotkać w Gdyni znajdą się m.in.: Łukasz Orbitowski, prof. Jerzy Bralczyk, Zyta Rudzka, Krystyna Kurczab-Redlich, Tomasz Stawiszyński, Vincent V. Severski, Maciej Siembieda, Ryszard Ćwirlej, Małgorzata Starosta, Izabela Janiszewska i Bartosz Szczygielski, Grzegorz Kasdepke i Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Karolina Sulej, Barbara Kosmowska, Katarzyna Barlińska vel P.S. HERYTIERA („Pizgacz”) czy Przemek Staroń.

Czytelnicy zainteresowani Nagrodą Literacką Gdynia będą mogli odwiedzić poświęcone niej stoisko, gdzie można się będzie zapoznać z publikacjami dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych. 

Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. W piątek wspólnie z Fundacją Miasta Słów organizatorzy zapraszają na rodzinne czytanie bajek wydawnictwa Zakamarki i plastyczno-literackie warsztaty „Poszukiwacze morskich pereł”. W weekend w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki zapraszają oni na scenę Pleneru i do Muszli Koncertowej na literacką rozgrzewkę z Zulą, czyli warsztaty z elementami jogi związane z książką „Zula i sprytna mucha”, spotkanie z Jackiem Galińskim, autorem książki  „Pawełek i cała reszta”, o tym dlaczego zapominamy jak to jest być dziesięciolatkiem i „Impro literackie” – czyli zabawy literacko-muzyczne z Katarzyną Huzar-Czub. Biblioteka Gdynia będzie z kolei przez trzy dni organizowała warsztaty tworzenia zakładek do książek. Zaprasza ona także do udziału w wielkoformatowej grze literackiej, w której śmiałkowie sprawdzą swoją wiedzę o postaciach z bajek. 

Klikając w poniższe linki można zapoznać się ze szczegółowym programem Pleneru, a także z listą wystawców.

Wszystkie wydarzenia w ramach Pleneru Literackiego w Gdyni odbędą się w piątek w godzinach 12.00-19.00 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 11.00-19.00.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się