Strefa książki dziecięcej na Wirtualnych Targach Książki

Strefa książki dziecięcej na Wirtualnych Targach Książki

Strefa książki dziecięcej na Wirtualnych Targach Książki

Udostępnij

Empik opublikował właśnie pełen program wydarzenia, który obejmuje ok. 50 spotkań autorskich. W strefie dedykowanej literaturze dziecięcej "Przecinek i Kropka" będzie można porozmawiać m.in. z Brandonem Mullem, Zofią Stanecką i Marianną Oklejak, Michałem Rusinkiem, Tomaszem Rożkiem, Sylwią Majcher, Tomkiem Samojlikiem, Gosią Herbą i Mikołajem Pasińskim oraz Barbarą Gawryluk i Pawłem Skawińskim. O własnych książkowych polecajkach opowie także Janek Dąbrowski. Jak zawsze, na czytelników czeka pula książek z autografami autorów.

 

22 maja o godz. 12 odbędzie się rozdanie nagród w konkursie na Najpiękniejszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”. Poprzedzi je spotkanie z Marcinem Szczygielskim, dr Aleksandrą Piotrowską i Katarzyną Stoparczyk, którzy podzielą się przemyśleniami na temat współczesnej literatury dziecięcej i jej twórców – autorów oraz ilustratorów.

Nowości dla dzieci i rozstrzygnięcie konkursu „Przecinek i Kropka”

Tysiące oddanych głosów, setki zgłoszonych książek, 15 finałowych tytułów w 3 kategoriach wiekowych i wielkie oczekiwanie na wyniki plebiscytu, który od lat łączy opinie ekspertów z wyborami dzieci i ich rodziców. Kto zostanie laureatem nagród Jury, a komu przypadnie Nagroda Czytelników w tegorocznej edycji Konkursu na Najpiękniejszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”? Przekonamy się już 22 maja w samo południe, podczas uroczystości wręczenia nagród. Poprzedzi ją spotkanie z Marcinem Szczygielskim, dr Aleksandrą Piotrowską i Katarzyną Stoparczyk, którzy podzielą się przemyśleniami na temat współczesnej literatury dziecięcej i jej twórców – autorów oraz ilustratorów.
Podczas Targów nie zabraknie także spotkań autorskich skierowanych do najmłodszych. 23 maja w strefie Przecinka i Kropki zagości Brandon Mull, autor bestsellerowego cyklu „Baśniobór”, który powraca z czwartym tomem serii – „Mistrz Igrzysk Tytanów. Smocza Straż” (Wydawnictwo Wilga). Tego samego dnia będzie można wziąć udział w rozmowie z Zofią Stanecką oraz Marianną Oklejak, autorkami książki „Basia. Wielka księga o uczuciach” (Wydawnictwo HarperKids). 29 maja na spotkaniach autorskich pojawią się Michał Rusinek i Tomasz Rożek. Pierwszy z nich, niestrudzony tropiciel tajemnic języka polskiego, w najnowszej książce „Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości” (Wydawnictwo Znak) przedstawia arcyciekawe historie nazw miejscowości i zachęca młodych detektywów do własnych poszukiwań. Zaś dziennikarz i popularyzator nauki Tomasz Rożek w najnowszym „Kosmosie” (Wydawnictwo Wilga) prowadzi czytelników przez labirynt wiedzy o wszechświecie, galaktykach, planetach i gwiazdach. 
 
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się