Frekwencyjny sukces Targów Książki w Bolonii

Frekwencyjny sukces Targów Książki w Bolonii

Sukces Targów Książki w Bolonii

Udostępnij

Od 21 do 24 marca odbywały się 59. Targi Książki dla Dzieci w Bolonii. Odwiedziło je 21.432 osób, w tym ponad 40 proc. to profesjonaliści z branży z zagranicy. Organizatorzy mówią o “nieoczekiwanym” poziomie frekwencji, która była o 25 niższa niż w 2019 roku, czyli od ostatniej edycji, która odbyła się w tradycyjnej formie.

Był to nieoczekiwanie pozytywny wynik dla bolońskich targów, biorąc pod uwagę trudną międzynarodową sytuację” – wskazano.

“Powrót do osobistego formatu był jeszcze bardziej ciepły dzięki solidarności wystawców i zwiedzających, zjednoczonych we wsparciu naszych ukraińskich kolegów i wszystkich rosyjskich ilustratorów, autorów i niezależnych wydawców, którzy sprzeciwiają się wojnie” – czytamy w komunikacie.

Po konsultacji z Ukraińskim Instytutem Książki oraz Ministerstwem Kultury i Polityki Informacyjnej Ukraina otrzymała darmowe duże stoisko.

Umieszczono na nim napis: „To jest ukraińskie stoisko. Pozostaje chwilowo puste, ponieważ Ukraińcy są właśnie na froncie”.

– Niezwykłe wrażenie wywarła na nas postawa organizatorów targów, którzy dali Ukraińcom stoisko. Ale to stoisko – i to jest wstrząsający widok – jest puste – skomentował dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

W centrum wystawowym swoją ofertę prezentowało 1070 wystawców z 90 krajów, zaprezentowano 18 wystaw, odbyło się ponad 250 wydarzeń na żywo.

Dobre wyniki odnotowała również platforma cyfrowa BCBF: ponad 2 miliony wyświetleń, dwukrotnie więcej niż podczas ostatniej edycji tradycyjnej  w 2019 roku.  200 tys. unikalnych użytkowników (61 proc. z zagranicy) i ponad 51 tys. użytkowników zarejestrowanych w usługach online.

źródło: https://rynek-ksiazki.pl

 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się