Sukces „Wiedźmina” na rynku anglojęzycznym

Sukces „Wiedźmina” na rynku anglojęzycznym

Sukces „Wiedźmina” na rynku anglojęzycznym – wydawca dodrukowuje pół miliona egzemplarzy!

Udostępnij

Wydawnictwo Orbit Books zarządziło dodruk pół miliona egzemplarzy wszystkich tytułów z serii o Wiedźminie, które dostępne są w języku angielskim. Po ekranizacji Netlixa książki Andrzeja Sapkowskiego cieszą się niebywałą popularnością.

Rzecznik Orbit Books oznajmił, że od czasu premiery serialu na platformie Netflix sprzedaż we wszystkich formatach – tradycyjnym, elektronicznym i audiobooku – jest „fenomenalna”. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że książek nie można teraz nigdzie dostać, ale nasz zespół pracuje bardzo ciężko, żeby nowe egzemplarze były niebawem dostępne i czym prędzej opuściły nasz magazyn” – poinformowano w oświadczeniu na stronie internetowej wydawnictwa.

„Bardzo się cieszymy, że adaptacja Netflixa przybliżyła wspaniałe książki Andrzeja Sapkowskiego zupełnie nowej publiczności” – powiedział Tim Holman z Orbit Books. „Seria odniosła już ogromny sukces, sprzedając się w ponad dwóch milionach egzemplarzy we wszystkich formatach, a w bieżącym miesiącu sprzedaż była fenomenalna. Ponieważ Netlix potwierdził realizację drugiego sezonu, jesteśmy przekonani, że Wiedźmin będzie jedną z największych serii fantasy roku, a może i dekady”.

„Wiedźmin” był drugim najchętniej oglądanym serialem Neflixa w zeszłym roku, tuż za hitem Stranger Things. Sukces serialu odbił się również na branży gier wideo: platforma gier wideo Steam ujawniła, że gra na podstawie prozy Sapkowskiego The Witcher 3: Wild Hunt (Wiedźmin 3: Dziki Gon), piątego stycznia 2020 roku pobiła rekord platformy – grało w nią jednocześnie ponad 103 000 użytkowników.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się