, Świąteczne Targi Książki, Rzeszów

, Świąteczne Targi Książki, Rzeszów

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie

Udostępnij

W najbliższy weekend – w piątek 24 i sobotę 25 listopada – w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall przy al. Kopisto 1 w Rzeszowie odbędzie się zakrojona na dużą skalę impreza poświęcona książce i czytelnictwu nazwana Świątecznymi Targami Książki, których hasło brzmi „Czytanie kręci, czytam na okrągło”. Targi będą trwały zarówno w piątek, jak i w sobotę od godz. 10 do 20. Oprócz oferty książkowej zorganizowane zostaną spotkania z autorami, a także zabawy dla dzieci.

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie patronatem honorowym objęli: marszałek województwa podkarpackiego, prezydent miasta Rzeszowa, podkarpacki kurator oświaty oraz dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

– Termin został wybrany nieprzypadkowo. To czas przed Mikołajem, Bożym Narodzeniem, a książka jest doskonałym prezentem. Targi książki przyciągną osoby w każdym wieku i z różnymi gustami – powiedziała Marta Półtorak, właścicielka centrum Millenium Hall, która jest współorganizatorem imprezy. Jak czytamy w informacji przekazanej przez organizatorów, wydawcy przywiozą do Rzeszowa najlepsze tytuły, będą także nowości, wszystkie książki będą sprzedawane w atrakcyjnej promocyjnej cenie – ze zniżką od 15 do 30 proc.

Uczestnictwo w targach zapowiedziało 28 wystawców: Prószyński Media, Świat Książki, Czwarta Strona, Bellona, Nasza Księgarnia, Zwierciadło, Literatura, Księgarnia Autorska/Znak, Od deski do deski, Replika, Muza, Wielka Litera, Zysk i S-ka, Ling, Publicat, Filia, Marginesy, Jaguar, Księgarnie Nova, Fosze, Libra, Bosz, Księgarnia PWN, Dreams, Copernicus, Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytut Książki i Marketingu oraz Wydawnictwo Politechniki Rzeszowskiej.

Do udziału zaproszono popularnych pisarzy, a wśród nich Katarzynę Bondę, Małgorzatę Gutowską-Adamczyk czy Janusza L. Wiśniewskiego, a także dziennikarzy telewizyjnych, którzy są również autorami książek: Annę Dziewit-Meller i Tomasza Sekielskiego. Gośćmi spotkań autorskich będą także: Agnieszka Frączek, autorka książek dla dzieci, Ałbena Grabowska, która z zawodu jest lekarzem neurologiem, Artur Górski, autor publikacji reportażowych o tematyce związanej z tajnymi służbami oraz mafią, Katarzyna Puzyńska, autorka kryminałów, i Krzysztof Varga, powieściopisarz, krytyk literacki i felietonista, a także Małgorzata Dudek, współautorka książki „Historia o świętym Dominiku” (Dreams) i Lidia Miś, autorka książek: „W pewnym teatrze lalek” i „Opowieści biblijne dziadzia Józefa” (Dreams) oraz Karolina Wilczyńska i Natalia Sońska.

Wydawnictwo Libra zaprosiło Stanisława Kłosa, autora ,,Leksykonu osobliwości krajoznawczych Podkarpacia”, poetę Mirosława Welza, Jana Pisulińskiego, autora książki ,,Akcja Specjalna Wisła”, Jarosława Giemzę, autora albumu ,,Cerkwie i ikony Łemkowszczyzny”, Jolę Jarecką, autorkę powieści o Bieszczadach ,,Hylaty”, Andrzeja Potockiego, pisarza, poety i gawędziarza, oraz Krystynę Lenkowską, poetkę, autorkę powieści ,,Babeliada”.

Zaplanowano również Spotkanie z szefowymi wydawnictw Prószyński, Świat Książki oraz Od deski do deski, które będzie prowadzić Magdalena Louis.

Organizatorem Targów jest spółka BOZ Development, a ich koordynatorem Magdalena Louis, tel. 530 510 088, e-mail: targi@milleniumhall.pl

Tegoroczna impreza będzie drugą edycją Targów Książki w Rzeszowie, które zostały zainaugurowane w czerwcu 2016 roku jako Festiwal Pięknej Książki, a ich organizatorem był wówczas Bogdan Szymanik, właściciel wydawnictwa Bosz z Leska, we współpracy ze spółką Targi w Krakowie (za: rynek-ksiazki.pl)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się