Szkoła Nowych Tłumaczy w Sankt Petersburgu

Szkoła Nowych Tłumaczy w Sankt Petersburgu

Szkoła Nowych Tłumaczy w Sankt Petersburgu

Udostępnij

W dniach 25-26 października w Instytucie Polskim w Sankt Petersburgu odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Szkoły Nowych Tłumaczy współorganizowanej przez Instytut Polski w Sankt Petersburgu oraz Instytut Książki.

W trakcie rekrutacji przeprowadzonej przez koordynatora ze strony rosyjskiej, profesora Wydziału Filologii Uniwersytetu Petersburskiego Andrieja Babanowa, oraz Instytut Polski zostało wyłonionych 16 osób, których przekłady fragmentów utworów polskiej literatury współczesnej wyróżniały się odpowiednim poziomem rozumienia tekstu oraz umiejętnością zniuansowanego przekazywania treści czytelnikowi rosyjskiemu (fragmenty dzieł do przekładu zaproponował Instytut Książki).

Podczas części wykładowej Wojciech Stanisławski, dziennikarz, publicysta, historyk, prelegent z ramienia Instytutu Książki, opowiedział o czynnikach wpływających na obecne polskie życie literackie, o najważniejszych autorach, utworach, tematach wzbudzających zainteresowanie pisarzy, czasopismach, wydawnictwach, nagrodach środowiskowych. Słuchacze otrzymali olbrzymią dawkę wiedzy na temat współczesnego życia literackiego w Polsce.

To pierwsze warsztaty w ramach „rosyjskiej” odsłony Szkoły Nowych Tłumaczy. Kolejna sesja odbędzie się już w listopadzie bieżącego


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się