Mapa książek na drogę. Dodaj swój ulubiony tytuł!

Mapa książek na drogę. Dodaj swój ulubiony tytuł!

Mapa książek na drogę. Dodaj swój ulubiony tytuł!

Udostępnij

Ruszył nowy portal literacko-podróżniczy „Książki na drogę”, który łączy geograficzne miejsca z książkami. Autorzy tworzą literacką mapę Polski, przedstawiając pomysły na małe i duże wyprawy z autorami. Wierzą, że bez względu na gatunek – czy będzie to powieść, wiersz, esej czy reportaż – książki pokazują szeroki kontekst kulturowy i historyczny miejsc, o których opowiadają, a tym samym są wspaniałymi przewodnikami.

Znasz książkę, której akcja rozgrywa się w Twoim rodzinnym mieście, znanej Ci polskiej wsi lub ulubionym miejscu na wakacje? Jej fabuła prowadzi wzdłuż drogi albo dzieje się nad rzeką, w lesie czy w górach? Podziel się z nami tytułem, dołącz do nas i pomóż nam uzupełnić polską mapę książek.

To bardzo proste! Aby dodać książkę, wystarczy wejść na stronę ksiazkinadroge.pl i wypełnić krótki formularz.

…………

Żyjemy w czasach, w których podróżowanie stało się bardzo modne, tanie i stosunkowo łatwo dostępne. Niestety odnosimy wrażenie, że ma ono coraz mniej wspólnego z poznawaniem i fascynacją, a coraz więcej z turystyką na masową skalę, polegającą na odhaczaniu jak największej liczby punktów z tzw. bucketlisty. Portal „Książki na drogę" zachęca do wolniejszego i bardziej uważnego podróżowania z literaturą jako przewodnikiem, do prawdziwego poznawania odwiedzanych regionów, do próby lepszego zrozumienia miejsc – w tym własnego miasta czy sąsiedniej okolicy. Nasza strona stanowi alternatywę dla przewodników turystycznych, które radzą, jak szybko „skonsumować” dane miejsce, a przez to zwalniają czytelnika z poszukiwania, zadawania pytań, odkrywania, czyli tego wszystkiego, co stanowi kwintesencję podróżowania. Naszymi przewodnikami są pisarze. Z nimi odkrywamy historię i poznajemy naturę. Podróżujemy uważnie i niespiesznie, docieramy głębiej. Świadomi czasu i przestrzeni, która nas otacza.

Portal „Książki na drogę” to zarówno pomysły na popołudniowe wycieczki, jak i inspiracje do nietypowych dalekich wyprawy, a także nauka wrażliwości i lepszego postrzegania tego, co nas na co dzień otacza – w drodze do pracy czy szkoły. Użytkowników – czytelników, podróżników – zachęcamy do dodawania na portalu kolejnych tytułów, w których odnaleźć można szeroki kontekst społeczny i historyczny miejsc. Przeszukaj naszą mapę książek, przeczytaj artykuły, dodaj swoje pomysły i pozwól innym wyruszyć śladami Twoich ulubionych dzieł literackich. Zaczynamy od Polski.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się