Conrad w księgarniach 2019

Conrad w księgarniach 2019

Conrad w księgarniach 2019 – program

Udostępnij

Debata blogerów i wydawców, dyskusje na gorące tematy: o marnowaniu żywności i o stanie transportu publicznego w Polsce, spotkanie z literaturą japońską, performatywne czytanie, a nawet... pokaz filmu grawitacyjnego! Krakowskie księgarnie po raz kolejny przygotowały na Festiwal Conrada liczne wydarzenia towarzyszące. Oto program „Conrad w księgarniach 2019”.

Małe, niezależne księgarnie to w ostatnich latach prawdziwe instytucje kultury – miejsca, w których literatura fachowo wybrana z ogromu produkcji wydawniczej staje się punktem wyjścia dla różnego typu aktywności kulturalnych. W 2019 roku Festiwal Conrada po raz kolejny nawiązał szeroką współpracę z krakowskimi księgarzami i księgarkami, którzy przygotowali własne propozycje wydarzeń włączonych do programu towarzyszącego. W dniach 21-27 października w dziewięciu księgarniach odbędą się rozmaite spotkania, dyskusje, prezentacje i czytania.

Program otworzy pokaz kina grawitacyjnego w Antykwariacie Abecadło na ul. Kościuszki 18. 21 października o godz. 18.30 wspólnie z teoretykami tego medium – Mateuszem Falkowskim i Markiem Sobczykiem – przyjrzymy się alternatywnej dla tradycyjnego kina kinetycznego technice generowania słów i obrazów.

Dzień później w programie znalazło się miejsce dla dwóch wydarzeń – w Księgarni Karakter na ul. Tarłowskiej 12 o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z najnowszą literaturą japońską wydawaną przez niedawno powstałą oficynę Tajfuny, a o godz. 20.30 w Księgarni LOKATOR na ul. Mostowej 1 zapraszamy na spotkanie z Janem Gondowiczem, jednym z tłumaczy znakomitego „Słownika miejsc wyobrażonych pióra Alberto Manguela i Gianniego Guadalupiego.

W środę, 23 października o godz. 18.00 w księgarni podróżniczej Bonobo na Małym Rynku 4 porozmawiamy o kondycji magazynów literackich w Polsce z redakcją pisma „Non/fiction”.

Prawdziwie intensywnie zrobi się w festiwalowy czwartek, kiedy czekają nas kolejno: performatywne czytanie książek Dominiki Słowik w Księgarni Pod Globusem (ul. Długa 1, godz. 17.00), dyskusja o granicach literatury dziecięcej z Agnieszką Wolny-Hamkało i Szymonem Kloską w Głównej Księgarni Naukowej (ul. Podwale 6, godz. 18.00) oraz spotkanie wokół książki „Na marne” poświęcone bardzo aktualnemu dzisiaj tematowi redystrybucji jedzenia z udziałem jej autorki Marty Sapały oraz Magdaleny Wrony z inicjatywy Foodsharing Kraków w Spółdzielni Ogniwo (ul. Paulińska 28/LU, godz. 19.00).

Pod hasłem „Czy Instagram promuje czytanie?” odbędzie się debata wydawców i blogerów w Księgarni Pod Globusem zaplanowana na godz. 17.00 w piątek, 15 października. Tego samego dnia o godz. 18.00 w księgarni De Revolutionibus na ul. Brackiej 14 o swojej nowej książce pn. „Nie zdążę” poświęconej kryzysowi komunikacji publicznej w Polsce po 1989 roku opowie Olga Gitkiewicz.

Program księgarski przy Festiwalu Conrada zakończy spotkanie z autorką projektu i książki „Wędrowny zakład fotograficzny” Agnieszką Pajączkowską, która od 2012 roku przemierza pogranicza Polski, robiąc ludziom zdjęcia w zamian za opowieści. Rozmowa odbędzie się w Cafe NOWA Księgarnia na os. Zgody 7 w niedzielę, 27 października, o godz. 16.00.

Festiwal Conrada nie tylko udzielił wsparcia i dołączył do swojego programu wydarzenia realizowane przez księgarzy i księgarki, ale tak jak przed rokiem pojawi się w księgarniach poprzez książki gości festiwalowych. Specjalnie zaaranżowane witryny i półki z szerokim wyborem publikacji autorów i autorek przyjeżdżających na festiwal przygotują: Antykwariat Abecadło, Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza, Cafe Księgarnia Nowa, De Revolutionibus Books & Café, Księgarnia Pod Globusem, Główna Księgarnia Naukowa, Księgarnia Karakter, Spółdzielnia Ogniwo oraz Księgarnia Skrzat (ul. Prądnicka 77).

Księgarnię w centrum festiwalowym w Pałacu Czeczotka prowadzić będzie LOKATOR.

Program księgarski przy 10. Festiwalu Conrada powstał przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków. Akcja wpisuje się w długofalową strategię wspierania niezależnego księgarstwa realizowaną przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Cały program dostępny na stronie internetowej conradfestival.pl.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się