Szkoły w Zabrańcu i Okuniewie otrzymają dziś po 1000 książek
22 i 23 lutego ciężarówka Empiku wypełniona po brzegi nowymi książkami przyjedzie do Zabrańca, Okuniewa i Mińska Mazowieckiego. To początkowe przystanki na trasie finału 5. edycji akcji Empiku „1000 powodów, by czytać”. Uczniowie ZSP im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Zabrańcu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Okuniewie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim odbiorą wygraną w konkursie – wymarzone tysiąc książek oraz czytniki e-booków dla każdej z nich.
W ciągu tygodnia ciężarówka odwiedzi 10 miejscowości, a bohaterowie Empiku Redaktor Książeczka i Pani Kropka przekażą w sumie 10 000 nowych książek zwycięskim podstawówkom.
Wielkie święto trzech szkół w woj. mazowieckim
- Już po raz piąty z ogromną przyjemnością i satysfakcją przekazujemy książki młodym zwycięzcom. Program „1000 powodów, by czytać” od lat przekonuje, że każda kolejna lektura to wspaniała przygoda i czas spędzony z fantastycznymi bohaterami, których zapamiętamy na zawsze. Szkolna biblioteka jest natomiast miejscem dostępnym dla każdego ucznia, nieprzebraną skarbnicą nowych, porywających opowieści. Uczęszczające do szkoły dzieci mogą polecać sobie tytuły, razem przeżywać ulubione fragmenty, rozmawiać o postaciach i fabule. I wspólnie buszować między regałami podczas przerw. Obserwując zaangażowanie uczniów oraz ich rodziców, dziadków i sąsiadów, nie mamy żadnych wątpliwości, że biblioteka to także miejsce, które potrafi zjednoczyć we wspólnej sprawie i zainspirować do działania. Wizyta Redaktora Książeczki i Pani Kropki to święto całej lokalnej społeczności i uhonorowanie wspólnego wysiłku - Justyna Chmielewska, manager projektów rozwijających czytelnictwo wśród dzieci w Empiku.
Czytelnicze marzenia spełnione
- Lektury szkolne to za mało, aby zainteresować dzieci czytelnictwem. Uczniowie oprócz lektur obowiązkowych potrzebują dodatkowych książek, ukierunkowanych na rozwój ich zainteresowań. Niezależnie od wieku, ważne jest trafienie w gusta dzieci tematyką, ilustracjami, a nawet formatem książki. Dlatego to takie istotne, aby w wolnym czasie uczniowie mogli samodzielnie wybierać ciekawe dla nich pozycje. Dobre zaopatrzenie biblioteki szkolnej staje się tutaj priorytetem. Książki, które żywo angażują dzieci, wspierają ich rozwój intelektualny i emocjonalny. Dzieci czytające z zainteresowaniem i pasją rozwijają wyobraźnię, ciekawość świata, a nawet empatię - tłumaczy psycholog.