Mein Kampf. Edycja krytyczna" bestsellerem.

Mein Kampf. Edycja krytyczna" bestsellerem.

Mein Kampf. Edycja krytyczna" bestsellerem. "Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania"

Udostępnij

W połowie stycznia nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się książka "Mein Kampf. Moja walka. Edycja krytyczna" pod redakcją i w tłumaczeniu Eugeniusza Cezarego Króla. Wiadomość o jej ukazaniu się od początku wzbudziła sporo kontrowersji. Mimo dość wysokiej ceny - obecnie w księgarni TaniaKsiazka.pl nowe egzemplarze będą dostępne dopiero pod koniec lutego.

Fakt wydania tłumaczenia książki „Mein Kampf” z oczywistych względów wzbudził w Polsce wiele kontrowersji. M.in. „Gazeta Wyborcza” przywoływała wtedy opinię redaktorki projektu „Żydoteka”, która zwracała uwagę, że „okładka wydania wcale nie sugeruje, że to edycja krytyczna z komentarzem, bo ta informacja jest niemal niewidoczna, natomiast przywołuje estetykę nazizmu”. W przypadku promowania tej książki w witrynach księgarni często interweniowali także klienci, którzy nie chcieli, aby w ten sposób zachęcano do jej zakupu. Przedstawiciele wydawnictwa Bellona od początku zapewniali, że nie będą reklamowali tej pozycji, a cena jest na tyle wysoka (to 149,90 zł), że nie trafi ona do masowego odbiorcy.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mein-kampf-edycja-krytyczna-bestseller-wydawnictwo-bellona-jak-kupic-cena-opinie


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się