"Sztuczna broda Świętego Mikołaja",  Terry Pratchett,

"Sztuczna broda Świętego Mikołaja", Terry Pratchett,

"Sztuczna broda Świętego Mikołaja" - zbiór zabawnych opowieści o Bożym Narodzeniu, autorstwa T. Pratchetta!

Udostępnij

27 listopada do księgarń trafi zbiór niepublikowanych dotąd przezabawnych opowiadań Terry’ego Pratchetta, zatytułowanych "Sztuczna broda Świętego Mikołaja".

Sztuczna broda Świętego Mikołaja to nie lada gradka dla fanów autora „Świata Dysku”. Nie zawiodą się ci, którzy kochają ten jedyny w swoim rodzaju typ poczucia humoru, ani ci, którzy pragną odmiany od pełnej patosu świątecznej atmosfery! W jedenastu opowiadaniach Terry Pratchett przedstawia inną i zupełnie odjechaną wizję Bożego Narodzenia, w której świąteczne ciasta eksplodują, rozmowy z kuropatwą lub paskudnym bałwanem bawią do łez, a święty Mikołaj ma swoje za uszami. Co by było, gdyby święta w tym roku wyglądały zupełnie inaczej? To książka, której nie można przegapić!

Fantastyczna i wciągająca po uszy - „Daily Mail”

Czy zdarzyło ci się kiedyś pomyśleć, że Boże Narodzenie mogłoby wyglądać inaczej?

Kolędy, prezenty, zimne ognie – wszystko to już nieco... trąci nudą.

Cóż więc powiesz na wielkie eksplodujące ciasto świąteczne, na paskudnego oswojonego bałwana śniegowego albo sympatyczną gadającą kuropatwę w koronie gruszy? A gdyby tak Święty Mikołaj zatrudnił się w zoo, narozrabiał w sklepie z zabawkami albo nawet został… aresztowany za włamanie?!

Zanurkuj w fantastycznie zabawny świat sir Terry’ego Pratchetta i wpadnij na świąteczną bajkową ucztę niepodobną do innych. Jedenaście opowiastek sprawi, że najpierw parskniesz, potem zakwiczysz, a wreszcie popłaczesz się ze śmiechu i już nigdy nie pomyślisz o Bożym Narodzeniu tak jak dawniej.

Kilka słów o autorze:

Terry Pratchett (1948-2015) znany jest przede wszystkim jako autor serii „Świat Dysku”. Jego powieści fantasy i science fiction doczekały się wielu adaptacji, zdobyły też liczne nagrody, w tym Carnegie Medal. W 1998 roku Pratchett został Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego „za zasługi dla literatury”, a w roku 2008 otrzymał tytuł szlachecki. Na całym świecie sprzedano ponad 70 milionów jego książek przetłumaczonych na 37 języków.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się